Reklama

Steam przygotowuje przydatną funkcję dla graczy

​Konkurencja ma to rozwiązanie już od dawna. Dla aktywnych użytkowników platformy Steam będzie to nowość.

Valve opatentowało funkcję włączania gier już podczas ich pobierania na dysk twardy. Prace nad rozwiązaniem trwają, ale biorąc pod uwagę, że firma zarejestrowała patent w marcu ubiegłego roku, mogą być na zaawansowanym etapie. Pozostaje czekać na oficjalną informację, z której dowiemy się, kiedy przydatna opcja pojawi się w launcherze Steam.

Po wprowadzeniu nowej funkcji Steam na etapie pobierania gry pobierze z pliku wykonawczego informację, które pliki powinien pobrać w pierwszej kolejności, tak aby jak najszybciej pozwolił nam rozpocząć zabawę. Oczywiście niekoniecznie cała istotna zawartość danego tytułu będzie dostępna jeszcze przed pobraniem, ale w wielu przypadkach może być na tyle rozbudowana, że nawet nie zdążymy się z nią w całości zapoznać przed pełną instalacją.

Reklama

Możliwość uruchomienia gry przed całkowitym pobraniem i instalacją nie jest nowością. Od dłuższego czasu mają ją posiadacze konsol - zarówno PlayStation, jak i Xboksów - ale także użytkownicy takich pecetowych platform, jak Battle.net czy Uplay.

Opublikowane patentu Valve nie stanowi stuprocentowej gwarancji, że opcja wcześniejszego uruchamiania gier poprzez Steam zostanie wdrożona. Jednak bylibyśmy bardzo zdziwieni, gdyby właściciel platformy nie zdecydował się - prędzej czy później - na takie posunięcie.

Steam to platforma cyfrowej dystrybucji gier, która towarzyszy nam już od września 2003 roku. W ubiegłym roku cieszyła się średnio 120 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie (w roku wcześniejszym było to średnio 95 milionów). Do najpopularniejszych tytułów na Steamie należą: Counter-Strike Global Offensive, DOTA 2, Destiny 2, PUBG Battlegrounds, Apex Legends, Team Fortress 2 oraz Grand Theft Auto V. Ostatnio dużą popularnością cieszyły się na niej dwie polskie gry - Timberborn oraz Gas Station Simulator.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje