Steam pobił rekord popularności

​Nowy rok dopiero się rozpoczął, a Valve - właściciel platformy Steam - już ma kolejny powód do świętowania.

2 stycznia 2022 roku - tego dnia padł rekord popularności najpopularniejszej platformy z grami wideo na PC. W godzinach popołudniowych przed komputerami zasiadło blisko 28 milionów użytkowników jednocześnie (a dokładnie 27 942 miliona). W liczbie tej zawierają się osoby aktywnie grające, jak również te przeglądające ofertę sklepu.

Steam bije rekordy popularności raz za razem. Poprzedni najwyższy wynik jednocześnie zalogowanych użytkowników zarejestrowano pod koniec listopada 2021 roku. Wówczas z platformy korzystało 27,38 miliona użytkowników naraz. Wówczas było to spowodowane jesienną wyprzedażą oraz takimi okazjami, jak Black Friday i amerykańskie Święto Dziękczynienia.

Reklama

A co pomogło w styczniowym biciu rekordu? Prawdopodobnie złożyły się na to aktualne promocje oraz szczęśliwy rozkład kalendarza, w którym zaraz po obchodach nadejścia nowego roku wypadła niedziela. Wśród naprawdę wielu graczy okazała się ona dniem idealnym na granie oraz przeglądanie katalogu gier.

Steam - problemy w Chinach nie stanowiły przeszkody

Zaraz po okresie świątecznym spekulowało się, że Steam może otrzymać duży cios, ponieważ platforma miała zostać zablokowana w Chinach, gdzie - jak wiadomo - mieszkają miliony aktywnych graczy i użytkowników platformy Valve. Ostatecznie okazało się jednak, że problemy były jedynie przejściowe i nie przeszkodziły w pobiciu kolejnego rekordu popularności.

W 2020 roku Steam bił rekord popularności aż sześć razy. Wtedy w osiągnięciu sukcesu pomogła rozwijająca się pandemia koronawirusa. Czy Valve będzie mogło świętować więcej niż raz także w tym roku? Skoro już 2 stycznia udało się wejść na szczyt po raz pierwszy, wiele wskazuje na to, że tak. Na bicie rekordów pozostały jeszcze... 362 dni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy