Steam po raz kolejny pobija rekord graczy

​Mocnym akcentem w nowy rok weszła jedna z najpopularniejszych platform - dobrze znany wszystkim graczom Steam. W styczniu padły dwa rekordy jednocześnie zalogowanych w serwisie graczy.

Mimo, iż na rynku gier, konkurencja wcale nie jest mała, bowiem mamy do czynienia z mnogą ilością platform do grania (Epic Games, Battle.net, Origin, GOG) to Steam ma wszelkie powody ku temu, by przysłowiowego szampana otwierać już w pierwszej połowie stycznia 2022 roku.

W minioną niedzielę (9 stycznia) padł drugi już w tym roku rekord jeśli chodzi o ilość jednocześnie zalogowanych graczy na wspomnianej platformie. Platforma założona przez Valve Coporation zanotowała historyczne 28,23 miliony osób.

Warto dodać, że poprzedni rekord miał miejsce dokładnie kilka dni wcześniej - 5 stycznia. Wówczas wtedy, na Steamie przebywało jednocześnie 27,94 milionów osób. Szybkie rachowanie wskazuje, że stary wynik pobity został o blisko 300 tysięcy zalogowanych.

Reklama

Informacje pochodzą z bazy SteamDB, która zajmuje się zbieraniem, analizą i przechowywaniem danych zgromadzonych na platformie Steam. Dzięki temu narzędziu możemy się dowiedzieć między innymi które z gier cieszą się największą popularnością lub nawet pozyskać wiedzę na temat konkretnej gry (ilość aktualizacji, ostatnie nowości, liczba grających średnio itd.).

Ilość graczy na Steamie stale rośnie i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej materii zmienić. Niewątpliwie, duży wpływ na to miał początek pandemii COVID-19. Wszystkie wykresy jednoznacznie wskazują, że to w pierwszym kwartale 2020 roku nastąpił największy boom popularności.

Jeśli chodzi o wiodące tytuły, które na Steamie cieszą się niesłabnącą popularnością to oczywiście: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Apex Legends oraz Grand Theft Auto V.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy