Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Steam: Można już streamować gry pomiędzy dwoma komputerami

Valve udostępniło na Steamie opcję, która ma być jednym z kluczowych elementów Steam Machine - od dzisiaj można streamować gry pomiędzy dwoma komputerami.

Na razie jednak funkcja ta nie działa na wszystkich systemach operacyjnych. Streaming gier pomiędzy dwoma PC-tami w sieci lokalnej został zaprojektowany głównie z myślą o Steam Machine - w ten sposób Valve chce umożliwić użytkownikom granie w produkcje z głównego komputera na maszynie podłączonej do telewizora w salonie. Oczywiście opcja ta działa także na zwykłych blaszakach.

Jak to działa? Oba urządzenia muszą być oczywiście włączone. Na pierwszym - pełniącym rolę hosta - wystarczy zalogować się na Steamie. Na drugim - odbiorczym - również trzeba się zalogować: aby rozpocząć transmisję należy tylko uruchomić na nim dowolną grę.

W ten sposób można uruchomić np. Assassin's Creeda IV: Black Flag na słabszym laptopie będąc w innym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu. Można także streamować produkcje, które nie zostały oficjalnie wydane na platformie Valve, ale są włączane za pośrednictwem klienta usługi.

Na razie przesyłanie strumieniowe gier działa tylko na Windowsie. W planach jest oczywiście obsługa Maków, Linuksa i SteamOS.

Dowiedz się więcej na temat: Steam

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje