Reklama

Steam: Już niedługo będziemy płacić w złotówkach

​Według nieoficjalnych informacji Valve szykuje nam małą rewolucję.

Do deweloperów trafiają e-maile wspominające o 10 nowych walutach, którymi jeszcze w tym roku będzie można płacić na Steamie. Wśród nich znalazła się rodzima złotówka. Portal łowcygier.pl opublikował nawet stosownego screena:

Na koncie Marcina Kosmana z cdp.pl pojawił się też następujący tweet:

Obecnie trudno wyrokować, jak wielkie skutki dla naszych portfeli wywoła ta zmiana, bo nie znamy jeszcze oficjalnego przelicznika, ale nie należy nastawiać się na znaczące obniżki. Gry zakupione "u nas" będzie można aktywować na terenie całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, więc Steam na pewno nie dopuści do tego, by np. użytkownicy z Niemiec kupowali taniej za złotówki (i potem np. odsprzedawali klucze po wyższej cenie). Z drugiej strony cieszy perspektywa odcięcia się od wahających się kursów walut.

Reklama

Aktualizacja:

W serwisie lowcygier.pl pojawiły się nowe informacje na temat płatności w złotówkach na Steamie. Po pierwsze w panelu deweloperów pojawiły się już złotówki. Po drugie - ponoć na Steamie pojawią się nowe metody płatności, takie jak np. lokalne Przelewy24. Po trzecie - z maila do deweloperów wynika, że nowe waluty pojawią się na Steamie przed Jesienną Wyprzedażą.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Steam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy