Steam Deck: 150 kolejnych gier zatwierdzonych

​Jeśli przy okazji premiery Steam Deck zastanawiacie się, w ile gier z przepastnej biblioteki Steam będziecie mogli zagrać w podróży, to możecie spać spokojnie. Jeszcze w tym tygodniu na urządzenie trafi kolejne 150 tytułów.

Szczęśliwcy, którym udało się zamówić Steam Deck przed premierą i zostaną wylosowani w pierwszym rzucie sprzętu, już niedługo będą mogli sprawdzić, jak w praktyce będzie wyglądała zabawa na przenośnym PC od Valve. To druga po Nintendo Switch tego typu konsola, Valve ciężko pracuje, by przetestować i zaktualizować jak najwięcej tytułów ze swojej biblioteki.

Valve nadaje sprawdzonym grom plakietkę "Steam Deck Verified", co gwarantuje, że będą grywalne na przenośnej konsoli. W tym tygodniu dodane zostanie kolejne 150 tytułów. Jak do tej pory tylko 60 gier okazało się kompletnie niekompatybilnych z nowym urządzeniem. Gracze mogą sprawdzić na stronie internetowej pełną listę zweryfikowanych gier. Informacja ta pojawia się także na liście życzeń, obok tytułu, który chcielibyście kupić.

Reklama

310 gier dostępnych na Steam Deck

Całkowita liczba gier zweryfikowanych na Steam Deck wynosi teraz 310 i obejmuje szeroką gamę tytułów, od tytułów AAA, takich jak Resident Evil Village i Death Stranding, po doceniane gry indie, takie jak What Remains of Edith Finch i Spiritfarer. Steam Deck powinien więc przypaść do gustu każdemu graczowi, bez względu to, przy jakich tytułach lubi spędzać czas. Valve wciąż testuje nowe tytuły, więc liczba dostępnych pozycji będzie rosła z tygodnia na tydzień. Warto wspomnieć, że Deck będzie obsługiwał mody!

Filmy prezentujące Steam Deck pokazały, że działają na nim nawet najbardziej wymagające tytułu AAA. Testom poddany został Cyberpunk 2077, który miał tak wiele problemów z konsolami ostatniej generacji, że został wycofany ze sklepu PlayStation. Na Steam Deck gra działa bez żadnych (dodatkowych) problemów.

Valve chce, aby Steam Deck był w pełni otwartym urządzeniem. Firma opublikowała nawet niedawno pliki CAD, które pozwolą entuzjastom druku 3D tworzyć własne obudowy, czy case’y. Nawet system operacyjny - zmodyfikowana wersja GNU/Linkus - pozwoli na dostosowanie konsoli do swoich upodobań.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Deck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy