Reklama

Steam będzie sprzedawać muzykę, filmy i seriale?

Steam to obecnie jedna z najpopularniejszych platform cyfrowej dystrybucji gier. Firma Valve wciąż rozwija swój produkt o nowe rozwiązania.

Kod źródłowy wersji beta wskazuje, że w przyszłości w wirtualnym sklepie mogą się pojawić także inne materiały - muzyka, filmy i seriale.Wraz z rozwojem platformy Steam Valve pracuje również nad Steam Machines, czyli połączeniem komputerów stacjonarnych i konsoli do gier, które zagoszczą w naszym salonie, pełniąc funkcję centrum multimedialnego.

W wizję tę idealnie wpasowuje się również muzyka, filmy oraz seriale. Serwis BGR donosi, że w kodzie źródłowym wersji beta Steam pojawiły się odnośniki do aplikacji, takich jak Movies, TV Shows czy Music. Czyżby zatem amerykańska firma nosiła się z zamiarem sprzedaży tego typu dóbr?

Reklama

To nie pierwsza wzmianka na ten temat. Niespełna rok temu w kodzie źródłowym znaleziono odnośniki do Spotify, a w lutym Valve rozsyłało zaproszenia do testowej usługi Steam Music.

Aktualnie nie wiadomo, czy Steam otrzyma po prostu możliwość odtwarzania tego typu plików, czy może Valve zamierza uruchomić sprzedaż cyfrowej muzyki i filmów. Coś ewidentnie jest jednak na rzeczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama