Statek z Kanału Sueskiego ma już własną grę

​Kontenerowiec Ever Given udało się już uwolnić ze skarpy w Kanale Sueskim, lecz historia statku, który od kilku dni blokował dużą porcję światowego handlu, na pewno na tym się nie zakończy. Teraz powstała nawet bardzo prosta gra wideo, w której możemy wziąć udział w uwalnianiu jednostki.

Wcielamy się w kierowcę buldożera, który z brzegu stara się wypchnąć jednostkę na wodę. Projekt o wiele mówiącym tytule "Suez Canal Bulldozer" opublikował w serwisie itch.io projektant Eric Wilder. Pojazd ten doczekał się już wielu memów, mówiących głównie o tym, jak mało jest efektywny.

Podobnie jest w grze. Ta - jak wspomniano - jest wyjątkowo prosta. Sterowanie ogranicza się do przycisków strzałek oraz do klawisza J, odpowiedzialnego za "akcję". Celem jest pozbycie się wielkiego kamienia, stojącego przed statkiem, symbolizującego zapewne jego problemy w kanale.

Reklama

Niestety - uwaga na spoilery! - cokolwiek byśmy robili, usunięcie kamulca, blokującego Ever Given nie jest możliwe. Za każdym razem na ekranie pojawia się komunikat mówiący o tym, że jednostka poważnie utknęła, co jest zapewne nawiązaniem do komunikatu o efektywności w serii Pokémon.

Całość nie jest oczywiście zbyt poważnym przedsięwzięciem, a raczej drobnym żartem na temat aktualnego sytuacji. "Wszystkie te memy były świetne. Musiałem przekuć je na grę wideo" - wyjaśnia Wilder w wiadomości przesłanej do serwisu Kotaku. Jak widać, udało się w bardzo szybkim czasie.

Dziś rano prawdziwy Ever Given udało się w końcu przepchnąć. Statek nadal jest w kanale, lecz można zakładać, że wkrótce go opuści, odblokowując jednocześnie - według szacunków - około 10 procent światowego handlu. Uwięziony statek wstrzymywał podobno 400 mln dol. każdej godziny.

Ever Given to jeden z największych kontenerowców na świecie, wynajęty obecnie przez Evergreen Marine z Tajwanu, zarejestrowany w Panamie i obsługiwany technicznie przez niemieckie Bernhard Schulte Shipmanagement. Nie jest obecnie jasne, co spowodowało utknięcie statku w kanale.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama