Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Startuje darmowy weekend z Assassin's Creed Odyssey

​Ubisoft zapowiedział, że już jutro rozpoczyna darmowy "weekend" z grą akcji Assassin’s Creed Odyssey. Grę pobierzemy bez żadnych opłat na wszystkich platformach docelowych - PC, PlayStation 4 oraz Xbox One - i pogramy do najbliższego poniedziałku, 23 marca. W sam raz na kwarantannę.

Akcja startuje jutro - 18 marca - o godzinie 8 rano polskiego czasu (w południe w przypadku PC) i potrwa do 23 marca, do godziny 18 polskiego czasu (do 17 w przypadku PC). Jest więc sporo czasu na granie, choć na pewno nie odkryjemy wszystkich tajemnic olbrzymiego, otwartego świata gry.

Reklama

Jednocześnie tytuł będziemy mogli kupić w promocyjnej cenie, obniżonej aż o 67 procent. Wszelkie postępy zostaną zachowane, jeśli zdecydujemy się na przejście do pełnej wersji. Niedawno gra doczekała się nawet aktualizacji, wprowadzającej strój legendarnego Ezio dla głównej postaci.

W Assassin's Creed: Odyssey przenosimy się do antycznej Grecji, a dokładnie do 431 roku przed naszą erą - do okresu, w którym wybuchła wojna pomiędzy Atenami i Spartą. Kierujemy jedną z dwóch postaci - Aleksiosem bądź Kassandrą. To rodzeństwo, potomkowie Leonidasa, słynnego króla Sparty. Oboje zostali porzuceni przez rodzinę. W momencie rozpoczęcia rozgrywki poznajemy ich (jego lub ją, bo na samym wstępie dokonujemy wyboru, kim chcemy grać), gdy są już dorośli i zarabiają na życie jako najemnicy. Jednak już wkrótce nasza postać trafią na ścieżkę, która odmieni jej życie...

Odyssey stanowi rozwinięcie mechaniki znanej z Assassin's Creed Origins. Rdzeń rozgrywki nie uległ większym zmianom - w dalszym ciągu eksplorujemy piękny świat, wykonujemy różnorodne zadania, zbieramy coraz lepsze uzbrojenie, rozwijamy naszą postać i zabijamy przeróżnych przeciwników.

Twórcy poszli odważniej w kierunku RPG. Widać to przede wszystkim po szumnie zapowiadanym systemie dialogów, podczas których możemy teraz podejmować błahe, ale i ważniejsze decyzje, np. dotyczące o czyimś życiu lub śmierci. Nie jest to Wiedźmin 3, ale jest całkiem ciekawie.

Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed Odyssey

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje