Reklama

Starsze części Kingdom Hearts ukażą się na PS4

Przedstawiciele firmy Square Enix poinformowali, że zamierzają wydać starsze części cyklu Kingdom Hearts na konsoli PlayStation 4.

Seria została zapoczątkowana w 2002 roku wraz z premierą pierwszej odsłony. Głównym bohaterem jest Sora - młody chłopak, który wraz z przyjaciółmi trafia do krainy zamieszkanej przez postaci wykreowane przez Disneya.

Na swojej drodze protagonista spotyka takie znane z seriali i filmów animowanych osobistości, jak Kaczor Donald, Myszka Miki, Goofy czy Piotruś Pan. To jednak nie wszystko - w produkcji można natknąć się też na jegomości z gier spod szyldu Final Fantasy.

Cykl Kingdom Hearts doczekał się dotychczas kilku odsłon - dwie pełnoprawne oraz szereg spin-offów. Gry ukazywały się na różnych platformach sprzętowych, ale tytuły przeniesiono na PS3 w dwóch kolekcjach - wydanych odpowiednio w 2013 i 2014 roku Kingdom Hearts 1.5 Remix i Kingdom Hearts 2.5 Remix.

Reklama

Teraz przedstawiciele firmy Square Enix poinformowali, że oba zestawy trafią na konsole PlayStation 4 w zbiorczej paczce. Pakiet ukaże się 31 marca przyszłego roku. Odpowiedzialni za nowe wersje produkcji developerzy obiecują, że poszczególne odsłony cyklu będą działać w 60 klatkach na sekundę. Poniżej można obejrzeć zwiastun kolekcji:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama