Reklama

Stardew Valley z wielką aktualizacją

​Stardew Valley ukazało się w zamierzchłej przeszłości 2016 roku, lecz produkcja nadal cieszy się sporą popularnością i jest stale rozwijana. Wersja PC wzbogaciła się wczoraj o kolejną wielką aktualizację, oznaczoną numerem 1.5. Łatka wprowadza sporo nowych treści, w tym uprawę roślin na plażach.

"Ta aktualizacja znacząco rozbudowuje późną fazę rozgrywki, tak zwany late-game. To zdecydowanie największa porcja nowych treści, jaką wprowadzono do gry od czasu premiery" - zapewnia na Twitterze samotny twórca przeboju, Eric "ConcernedApe" Barone. Musi być przywiązany do tytułu.

Szadzenie roślinek na piaskach wiąże się z nowymi wyzwaniami. Aby zrealizować ten pomysł, przygotowano nowe środowisko, na którym - dla utrudnienia - nie możemy stosować automatycznych spryskiwaczy, które są standardem w "klasycznej" uprawie w Stardew Valley.

Twórca dodał także cały szereg innych opcji do dostosowania rozgrywki do własnych upodobań. Możemy na przykład zmienić wymagania dla paczek surowców, które zostawiamy w Community Center, a także zmodyfikować nagrody w kopalni, a nawet wprowadzić potwory na farmę.

Reklama

Edytor postaci rozbudowano tymczasem o nowe fryzury. Jest też bardzo oczekiwany dodatek w trybie przeznaczonym dla wielu graczy, a więc możliwość wspólnej zabawy na podzielonym ekranie, dla maksymalnie trzech dołączających osób (a więc w sumie dla czwórki użytkowników tytułu).

Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ w okolicy pojawiły się nowe postacie do poznania i polubienia, nowe cele do wykonania, mnóstwo przedmiotów do zdobycia, nowe rodzaje zadań, nowe startowe układy gospodarstwa, wydarzenia specjalne, renowacje domu, pływające kaczki i tak dalej.

Nasz postać może teraz siedzieć na krześle i przemieszczać się w łóżku, co brzmi przełomowo. Do tego możliwość zbudowania akwarium, nowe meble do kupienia, sekrety do odkrycia, dziewięć utworów muzycznych, nowe rośliny (mango, ananasy, banany) i wiele, wiele więcej nowości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy