Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Stardew Valley trafi na urządzenia mobilne

​Popularna gra dla miłośników prowadzenia farmy - Stardew Valley - ukaże się już wkrótce na urządzeniach mobilnych - ogłosił samotny twórca, Eric "ConcernedApe" Barone. Premiera na sprzęcie z systemem operacyjnym iOS odbędzie się dokładnie za dwa tygodnie, 24 października.

"Konwersja mobilna powstaje w studiu deweloperskim The Secret Police z Londynu, blisko współpracującym ze mną już od okołu roku. Chucklefish zajmuje się stroną biznesową oraz marketingiem" - czytamy w ogłoszeniu na oficjalnym blogu sympatycznej produkcji.

Reklama

Posiadacze urządzeń napędzanych systemem operacyjnym Android muszą uzbroić się w cierpliwość, choć pewne jest, że The Secret Police kończy już odsłonę także na ten sprzęt. Nie zdecydowano się jednak na podanie konkretnej daty premiery dla Androida.

"To pełna gra, bez żadnych cięć, i działa tak samo, jak wszystkie inne odsłony. Główna różnica to przebudowanie z myślą o ekranach dotykowych (nowy interfejs użytkownika, system menu oraz sterowanie)" - czytamy dalej. Znamy też cenę: 9 euro (ok. 39 zł), bez żadnych transakcji cyfrowych już po zakupie.

Z informacji ujawnionych na oficjalnej stronie wynika, że gracze otrzymają pełny zestaw treści aż do wersji 1.3, ale bez uwzględnienia rozgrywki wieloosobowej, wprowadzonej niedawno w oryginalnym Stardew Valley, a także bez modów. Co interesujące, możliwy będzie nawet transfer zapisów z PC.

Eric "ConcernedApe" Barone zapewnia jednocześnie, że prace nad mobilną konwersją nie wpływają w żaden sposób na dalszy rozwój aktualizacji, która przenosi tryb wieloosobowy na konsole. Obiema kwestiami zajmują się całkiem inne, niezależne zespoły i firmy.

"Konsolowy multiplayer powstaje w bardzo dobrym tempie i chcemy wydać go tak szybko, jak to tylko możliwe. Krótka aktualizacja na ten temat: tryb wieloosobowy na Nintendo Switch trafił do ostatnich testów, a następne w kolejce będą odsłony PS4 i Xbox One. Wszystkim zajmuje się studio Sickhead Games" - wyjaśnia twórca.

Dowiedz się więcej na temat: Stardew Valley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje