Stardew Valley: Jedna z najlepiej ocenianych gier na Steamie otrzyma tryb multiplayer

97% pozytywnych recenzji - tak prezentuje się bilans Stardew Valley na Steamie. Twórca gry zapowiedział, że wkrótce zostanie dodany tryb dla wielu graczy.

Niezależna produkcja od jednoosobowego studia ConcernedApe to jeden z największych fenomenów branży gier ostatnich lat. Tytuł jest pozornie prostym symulatorem, w którym gracz wciela się w rolnika i celem gry jest przywrócenie świetności odziedziczonemu przez bohatera gry gospodarstwu.

Uprawianie ziemi przeplatane jest z innymi pomniejszymi aktywnościami, takimi jak poszukiwanie skarbów w pobliskich jaskiniach czy połów ryb. Dodatkowo w produkcji znajdziemy system rozwoju postaci oraz rzemiosła. Całość utrzymana jest w bajkowej stylistyce 2D.

Reklama

Za pośrednictwem Twittera twórca gry poinformował, że już niebawem Stardew Valley doczeka się pełnoprawnego, właściwego trybu multiplayer. Obecnie możliwe jest granie w kooperacji i w wiele osób, ale wymaga to instalacji moda, co dla niektórych może być uciążliwe. Tryb dla wielu graczy ma się pojawić w ciągu miesiąca.

Mimo teoretycznie banalnej mechaniki, gra jest mocno rozbudowana i oferuje sandoboxową wolność w kwestii podejmowania konkretnych aktywności. Stardew Valley sprzedała się obecnie w ponad 3,5 milionach egzemplarzy i chociaż premierę miała miejsce w 2016 roku, to nadal cieszy się ogromną popularnością. Przytłaczająco dobre oceny od graczy są dowodem na jakość tej produkcji, a jako główna zaleta wymieniana jest niezwykła grywalność tytułu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stardew Valley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy