Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Stardew Valley bije rekordy popularności po wprowadzeniu aktualizacji 1.5

​Stardew Valley mimo iż dostępne jest od ponad czterech lat, nadal przyciąga uwagę tłumów graczy, co udowodnił ostatni rekord ustanowiony po wprowadzeniu największej w historii gry aktualizacji oznaczonej numerem 1.5.

Stardew Valley po udostępnieniu aktualizacji 1.5 przeżywa prawdziwe odrodzenie, bijąc rekordy popularności. Zaraz po udostępnieniu łatki w Stardew Valley na Steam w jednym czasie grało 89 807 osób (92,899 według Steam Charts), z kolei według danych SteamDB poprzedni rekord wynosił 64 427 i został ustanowiony po debiucie tytułu w 2016 roku.

Reklama

Gigantyczny szczyt jest zbliżony do tego z okresu, kiedy przeprowadzano testy trybu wieloosobowego, chociaż żaden nie może się równać z wynikiem osiągniętym teraz. Nie jest to jednak rekord liczby graczy ustanowiony przez Terrarie na początku tego roku po aktualizacji Journey's End.

Co takiego wnosi największy patch w historii Stardew Valley? Przede wszystkim miejscówkę Ginger Island, czyli wyspę oferującą nowe postaci, mini gry, zagadki oraz zadania. Znajduje się na niej także umieszczony w wulkanie loch, którego układ zmienia się po każdych odwiedzinach. Zmieniono również opcję zarządzania farmą, którą zbudujemy na plaży, z kolei na liście zwierząt znalazł się też struś.

Oprócz masy nowych przedmiotów m.in. ubrań, nawozów, roślin czy mebli update wnosi lokalny tryb kooperacji na podzielonym ekranie dla maksymalnie czterech osób. Należy zaznaczyć, że aktualizacja 1.5 dostępna jest obecnie wyłącznie na komputerach, aczkolwiek pojawi się ona na konsolach pod najpewniej koniec stycznia.

Deweloper nie sprecyzował jednak konkretnej daty poza tym, że nastąpi to na początku 2021 roku. Stardew Valley zadebiutował w 2016 roku, zaś za projekt odpowiada Eric Barone posługujący się pseudonimem "Concerned Ape".

W grze wcielamy się w młodego mężczyznę znudzonego życiem pracownika korporacji, który otrzymał od swojego dziadka kopertę z zaleceniem, żeby otworzyć ją dopiero w chwili kiedy uzna, że jego życie stało się nudne i nie daje mu szczęścia. Główny bohater otwiera więc kopertę i dowiaduje się, że otrzymał w spadku farmę zlokalizowaną gdzieś pod miastem. Chłopak porzuca dotychczasowe życie, stając się farmerem.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Stardew Valley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje