Reklama

Star Wars: Squadrons - nowa gra w świecie Gwiezdnych Wojen pozwala wcielić się w pilota myśliwców w VR

Czy są tu jacyś fani Gwiezdnych wojen? Mamy dla nich świetne wieści, bo najnowsza produkcja EA z tego uniwersum zapowiada się wybornie.

Kilka dni po oficjalnym ujawnieniu gry, wydawca podzielił się z nami pierwszym zwiastunem i informacjami o tym, czego należy się po niej spodziewać. Jak łatwo można było się domyślić, będzie to produkcja skupiona wokół pierwszoosobowego pilotowania myśliwców, która trafi na Xbox One, PlayStation 4 i PC już 2 października, a co najważniejsze wspiera wirtualną rzeczywistość oraz pełną cross-platformową rywalizację.

Dowiadujemy się też, że Star Wars: Squadrons jest umiejscowione po Powrocie Jedi (po Bitwie o Endor i zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci) i udostępni zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i zabawę multiplayerową. I choć dzisiejszy zwiastun daje nam wgląd w to, czego się spodziewać, to na szczegóły dotyczące rozgrywki musimy jeszcze poczekać - wydaje się jednak, że nie za długo, bo Electronic Arts szykuje gameplay na wydarzenie sieciowe EA Play, które odbędzie się w najbliższy czwartek.

Reklama

Co jeszcze wiemy? Gra koncentrować będzie się na walkach statków kosmicznych, a w trybach sieciowych nie zabraknie starć 5 vs 5 czy Fleet Battles, gdzie wraz z innymi graczami będziemy musieli zniszczyć wrogi statek. Co więcej, przed misją spotkamy się z całym zespołem i omówimy strategię w sali odpraw, a gwiezdne przygody zabiorą nas w wiele znanych z uniwersum lokacji, jak Yavin Prime czy księżyc Galitan. Poza tym, w kampanii singlowej będzie przełączać się między dwoma postaciami, pilotem Nowej Republiki z Vanguard Squadron oraz reprezentantem Imperium z Titan Squadron.

Miłym zaskoczeniem jest również sugerowana cena gry, bo Star Wars: Squadrons zostało wycenione na 39,99 USD, co powinno przełożyć się na 179,90 PLN w naszym kraju. Co więcej, posiadacze subskrypcji EA Access lub Origin Access Basic będą mogli za darmo ograć 10 godzin gry oraz otrzymają 10% zniżki na zakup gry. Wydawca poinformował też, że abonenci Origin Access Premier otrzymają dostęp do pełnej gry na PC w dniu premiery, a gracze nie muszą martwić się o system loot boxów, bo zdaniem EA wszystkie kosmetyczne i gameplayowe modyfikatory, jak broni, tarcze czy silniki, będzie można zdobyć w czasie rozgrywki.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy