Reklama

Star Wars Jedi: Fallen Order z aktualizacją na nowe konsole

​Udana gra akcji Star Wars Jedi: Fallen Order z 2019 roku otrzymała aktualizację z optymalizacją na konsole obecnej - nowej - generacji. Zmiany nie są może dramatyczne, ale zarówno na PlayStation 5, jak i na Xbox Series X/S możliwa powinna być rozgrywka w płynności około 60 klatek na sekundę.

Zmienna będzie za to rozdzielczość renderowanego obrazu. Na Xbox Series X w trybie "normalnym" efekty postprocessingu generowane są w 4K, a pozostałe elementy - w przedziale od 1512p do 2160p. Jest też tryb wydajności z 60 FPS oraz znacznie niższą liczbą pikseli: od 1080p do 1440p.

Na PlayStation 5 efekty postprocessingu generowane są teraz 1 440p, a dynamiczne skalowanie wyłączono, stawiając na jedną wartość - 1200p. Poprzednio gra renderowała na japońskiej konsoli w przedziale 810p - 1080p, a więc w wyjątkowo niskich wartościach. Teraz powinno być ładniej.

Reklama

Jak widać, żadna z konsol nie radzi sobie jednak z rozdzielczością 4K oraz 60 klatkami na sekundę, co jest możliwe choćby w Destiny 2, które stawia dodatkowo na dużo większy, otwarty świat i większą liczbę przeciwników. Można jednak przyznać, że Star Wars Jedi: Fallen Order ma ładniejszą oprawę.

Star Wars Jedi: Fallen Order to gra opracowana z myślą o zabawie w pojedynkę. Opowiada historię Cala Kestisa - młodego padawana, który ocalał rzeź na rycerzach Jedi, jakiej dopuścił się Imperator Palpatine. Musi ukrywać się przed wojskami Imperium, pracując jako złomiarz w odległej galaktyce.

Któregoś dnia sytuacja zmusza go do wykorzystania Mocy, czym sprowadza na siebie imperialnych Inkwizytorów. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga niejaka Cere, wspólnie z którą (i kapitanem statku, Greezem) młodzieniec wyrusza na poszukiwania śladów starożytnej cywilizacji Zeffo.

Akcja toczy się na sześciu planetach, pomiędzy którymi możemy dość swobodnie latać na pokładzie naszego statku - Modliszki. Większość z nich odwiedzamy ponownie, by odkryć miejsca, do których nie mogliśmy się dostać wcześniej, bo - na przykład - nie mieliśmy odpowiedniej umiejętności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje