Star Wars: First Assault wylądowało w koszu

Smutne wieści dla miłośników Gwiezdnych Wojen. Jeżeli ktoś z was liczył na Call of Duty w klimatach Gwiezdnych Wojen to pozostaje mu już tylko Battlefront od EA.

Chociaż First Assault, podobnie jak 1313, nie doczeka się premiery, dzięki jednemu z użytkowników Reddita możemy obejrzeć dwudziestominutowy materiał pochodzący z jego technicznej bety. Jeśli macie ochotę na poranną przebieżkę przez Tatooine i testy starwarsowego rynsztunku - lepiej nie mogliście trafić.

Dla porządku przypomnijmy: produkcja miała się ukazać na PS3 i X360, wyłącznie w dystrybucji cyfrowej i być przystawką przed trzecim Battlefrontem (FPS-owy triumwirat miał uzupełnić niezapowiedziany ostatecznie projekt o roboczej nazwie Wingman). Jeśli wierzyć plotkom, beta tytułu była niemal gotowa do debiutu, ale na przeszkodzie niespodziewanie stanęło przejęcie LucasArts przez Disneya.

Co zostało z projektu? Niestety - gameplay nie pokazuje tego, co w shooterach najbardziej seksowne: autentycznej walki. Gra, która miała być niejako wprawką do mariażu Gwiezdnych Wojen z Unreal Enginem, wciąż pozostaje zatem enigmą.

CD Action