Reklama

Star Wars: Eclipse - gra potwierdzona, jest pierwszy zwiastun

​Studio Quantic Dream zapowiedziało oficjalnie Star Wars: Eclipse. W internecie znalazł się także pierwszy zwiastun gry osadzonej w uniwersum "Gwiezdnych wojen".

O tym, że Quantic Dream - zespół znany z takich przebojów, jak Heavy Rain czy Detroit: Become Human - pracuje nad grą osadzoną w świecie George'a Lucasa, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero teraz Star Wars: Eclipse doczekało się oficjalnej zapowiedzi. Wraz z nią do sieci trafił efektowny zwiastun:

Star Wars: Eclipse to gra, której akcja przeniesie nas do okresu Wielkiej Republiki, a więc do okresu pomiędzy 300 a 100 r. przed bitwą o Yavin. Czym dokładnie będzie, nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę, kto nad nią pracuje, możemy spodziewać się dużego nacisku na postacie, fabułę oraz filmową narrację. Choć David Cage, szef Quantic Dream, zapowiadał w ostatnich wywiadach, że jego zespół chce spróbować czegoś nowego. Nie należy się więc spodziewać kalki z Heavy Rain czy Detroit: Become Human.

Reklama

Jakie będą nowe Gwiezdne Wojny od Quantic Dreams?

W opublikowanym zwiastunie uwagę zwracają mistrz Yoda oraz przedstawiciele rasy, która miłośnikom uniwersum przypomina Yuuzhan Vong, cywilizację znaną ze starego kanonu. Choć Disney, przejmując prawa do marki "Star Wars", w dużym stopniu odciął się od historii opowiedzianych w przeszłości w grach czy książkach, część znanych z nich elementów - jak planety czy postacie - przygarnął do swojej wizji uniwersum. Tak było m.in. z Darthem Revanem czy admirałem Thrawnem.

Prace nad Star Wars: Eclipse są obecnie na początkowym etapie, więc premiera gry odbędzie się prawdopodobnie najwcześniej w 2023 roku. Pozostaje wyczekiwać pierwszych oficjalnych gameplayów oraz większej liczby informacji od samych twórców. A osoby, które nie mogą doczekać się wizyty w Wielkiej Republice, mogą zapoznać się z nowym okresem wprowadzonym do kanonu przez Disney za sprawą książek i komiksów. Te od niedawna mają w Polsce nowego wydawcę - Wydawnictwo Olesiejuk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama