Reklama

Star Wars: Battlefront II – data premiery, pierwsze szczegóły i zwiastun

​Nareszcie się doczekaliśmy. W świąteczny weekend podczas imprezy Star Wars Celebration studio DICE - zgodnie z wcześniejszymi obietnicami - ujawniło pierwsze konkretne informacje na temat Star Wars: Battlefront II.

Tak jak obiecywano wcześniej, w przeciwieństwie do pierwszej części z ubiegłego roku, w kontynuacji znajdzie się nie tylko wariant sieciowy, ale także kampania fabularna. Akcję osadzono tuż po wydarzeniach przedstawionych w szóstym epizodzie gwiezdnej sagi - "Powrocie Jedi".

Historia przedstawi losy Iden Versio, która stoi na czele Inferno - specjalnego oddziału Imperium. Kobieta była świadkiem zniszczenia drugiej Gwiazdy Śmierci w trakcie bitwy o Endor i pragnie dokonać zemsty na osobach odpowiedzialnych za śmierć Imperatora Palpatine’a.

Reklama

To oznacza, że twórcy zaprezentują fabułę z perspektywy tych "złych". Autorzy obiecują jednak, że w niektórych zadaniach przyjdzie nam pokierować ikonicznymi postaciami z uniwersum Star Wars, w tym Luke’iem Skywalkerem oraz Kylo Renem. Szczegóły na temat tego elementu nie są jednak znane.

Za powstanie opowieści odpowiada Walt Williams - scenarzysta słynnego Spec Ops: The Line, a także Mafii II, The Darkness II i Borderlands: The Pre-Sequel. Mężczyźnie pomaga były redaktor portalu IGN - Mitch Dyer.

Warto zaznaczyć, że nad kampanią fabularną bezpośrednio pracuje nie studio DICE, a EA Motive. Mający swoją siedzibę w kanadyjskim Montrealu zespół w 2015 roku założyła Jade Raymond - producentka pierwszej odsłony serii Assassin’s Creed.

Jednocześnie ujawniono, że 25 lipca do amerykańskich księgarń trafi powiązana z grą powieść zatytułowana po prostu Star Wars: Battlefront II - Inferno Squad. Przedstawi wydarzenia, które miały miejsce przed akcją nadchodzącej strzelanki. W pozycji poznamy bliżej wspomnianą Iden Versio i jej oddział.

Autorką książki jest Christie Golden, która ma na koncie kilka tytułów umiejscowionych w świecie Gwiezdnych Wojen, w tym należącego do nowego kanonu "Mrocznego ucznia". Na razie nie wiadomo jednak czy trafi do Polski, choć jest to bardzo prawdopodobne.

W trakcie panelu poświęconego Battlefrontowi II ujawniono informacje nie tylko o kampanii fabularnej, ale też na temat multiplayera. Trybem sieciowym zajmują się twórcy poprzedniej częścize studia DICE.

W wariancie wieloosobowym pojawi się możliwość rozegrania bitew ze wszystkich okresów kosmicznego uniwersum. Pokierujemy więc między innymi mistrzem Yodą, Darthem Maulem oraz innymi znanymi postaciami.

Nowością, która pojawi się w produkcji, będzie podział na klasy. Nie podano zbyt wielu informacji, ale autorzy chcą, by każdy zespół posiadał zróżnicowanych członków, którzy uzupełnialiby się na polu walki.

Deweloperzy przygotowują również możliwość rozwijania nie tylko bohaterów, ale także zwykłych wojskowych oraz posiadane pojazdy. Nie wiadomo na razie jednak, jakie dokładnie ulepszenia zostaną oddane nam do dyspozycji, ani w jaki sposób wpłyną na zabawę.

W planach jest również większe zróżnicowanie naziemnych środków transportu, choć ponownie - nie ujawniono zbyt wielu szczegółów. Niewykluczone, że dowiemy się czegoś w nadchodzących tygodniach.

Przedstawiciele studia DICE obiecują też, że w podstawowej wersji strzelanki znajdzie się tryb bitew kosmicznych, który w pierwszej części dodano w formie płatnego DLC. Wariant przeznaczony będzie dla maksymalnie 24 użytkowników.

Podczas panelu twórcy stwierdzili, że nie przygotowują przepustki sezonowej. Nie oznacza to jednak, że tytuł nie otrzyma dodatków - w rozesłanym do mediów sprostowaniu, Electronic Arts wyjaśniło, że szykowane jest coś związanego z rozszerzeniami, ale więcej informacji podanych zostanie wkrótce.

Star Wars: Battlefront II ukaże się 17 listopada tego roku, a więc na miesiąc przed planowaną premiera ósmego epizodu zatytułowanego "Ostatni Jedi". Produkcja trafi na trzy platformy sprzętowe - PC, Xbox One i PlayStation 4. W ciągu najbliższych tygodni - najpewniej w trakcie targów E3 - autorzy zamierzają pokazać fragmenty rozgrywki.

Poniżej można obejrzeć świetnie zrealizowany zwiastun gry:

Na deser - trailer "Ostatnich Jedi":

Dowiedz się więcej na temat: Star Wars: Battlefront II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje