Star Citizen z kolejnym rekordem zebranych funduszy

​Star Citizen ustanowił kolejny rekord w zbiórce pieniędzy, która trwa już od wielu lat mimo tego, że gra nadal nie wyszła w finalnej wersji.

Star Citizen to pod wieloma względami wyjątkowy projekt. Po pierwsze deweloperzy pracują nad nim już od wielu lat, a po drugie, mimo tego faktu, społeczność nadal ochoczo go wspiera. Dzięki temu gra ponownie pobiła rekord, ponieważ według danych Star Citizen w 2020 roku uzbierał 78 991 728 dolarów w formie darowizn od swoich sponsorów, co w dużym stopniu bije wynik ustanowiony w 2019 roku, który wyniósł 47 735 514 dolarów. Co więcej, kilka dni temu osiągnięto kolejny kamień milowy, ponieważ łączna kwota finansowania przekroczyła 340 milionów dolarów.

Reklama

Z drugiej strony rezultat ten ze względu na pandemię COVID-19 i niesamowity rok dla branży technologicznej oraz gier wideo może nie powinien stanowić większego zaskoczenia? Nie da się zaprzeczyć, że tytuł zgromadził sporą, oddaną i przede wszystkim hojną grupę fanów.

Wspierający mają okazję zagrać w Star Citizen, który jest aktualnie w wersji alpha z podstawowym oraz dodatkowym wyposażeniem zapewniającymi bardziej zaawansowane okręty (chociaż te są stopniowo udostępniane do zakupienia za kredyty zgromadzone bezpośrednio w grze).

Alfa gry jest obecnie dostępna na PC, natomiast kampania dla jednego gracza zatytułowana Squadron 42 jest w fazie rozwoju. Niestety single player związany z uniwersum Star Citizen pojawi się nie prędko, z kolei jakiś czas temu jeden z deweloperów przyznał, że Squadron 42 "będzie gotowy, kiedy będzie gotowy".

Co ciekawe single playera zapowiedziano w 2015 roku (początkowo zakładano w 2017 roku), a więc minęło już wiele czasu od tego momentu i wiele wskazuje na to, że nie zadebiutuje on nawet w 2021 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Star Citizen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama