Reklama

STALKER 2 - znamy rozmiar gry i premierowe edycje

Szykujcie dyski i portfele. Nadchodzi STALKER 2: Heart of Chernobyl i najnowszych informacji wynika, że nie znosi kompromisów. Poznaliśmy niebagatelny rozmiar gry oraz edycje, w jakich można ją zamówić przedpremierowo.

Informacja, jaką podało GSC Game World, zaskoczyła chyba wszystkich posiadaczy Xboxów. Do zainstalowania STALKER 2: Heart of Chernobyl trzeba będzie wygospodarować co najmniej 180 GB wolnej przestrzeni. Posiadacze Xbox Series X jeszcze jakoś to zniosą, ale Series S z dyskiem mniejszym o połowę (z czego na gry dostępne jest 364 GB) może zostać skutecznie przyblokowany przez zapowiadaną produkcję. Miejmy nadzieję, że gra będzie na tyle dobra, że nie trzeba się będzie od niej oderwać.

Na taki rozmiar tytułu przekłada się przede wszystkim ogrom gry. Mapa ma liczyć 64 kilometry kwadratowe! Warto podkreślić, że wersja PC będzie o 30 GB chudsza.

Reklama

Dobrą wiadomością są z kolei edycje, w których gra będzie oferowała. Tej są aż trzy:

  1. Stalker 2 Standard Edition (cena 59,99 dolarów)
  2. Stalker 2 Deluxe Edition (cena 79,99 dolarów), zawierająca dodatkowy quest, skórki, ubrania, cyfrowy Artbook i cyfrowy soundtrack
  3. Stalker 3 Ultimate Edition (cena 109,99 dolarów), zawierająca wszystko to, co wersja Deluxe, a dodatkowo 2 DLC fabularne oraz możliwość bezpłatnego pobierania wszystkich dodatków, jakie pojawią się w przyszłości.

Oprócz tego każdy, kto zamówi grę przed premierą, otrzyma dodatkową zawartość w obozowiskach (utwory gitarowe oraz historie, które będzie można usłyszeć od NPCów), skórki dla broni, ubiór i specjalną odznakę w rozgrywkach multiplayer.

Zgodnie z zapowiedziami, STALKER 2 ma pojawić się w sklepach już 28 kwietnia 2022 roku. Początkowo będzie tytułem ekskluzywnym na PC i konsolach Xbox Series X/S. Po upływie określonego czasu (tego jeszcze nie znamy), trafi także na PlayStation 5.

Jest to jeden ważniejszych tytułów, które pojawią się wiosną przyszłego roku. Fani pierwszej części i post-apo już powinni zacierać ręce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje