STALKER 2 nie dla PlayStation 5

​Wygląda na to, że właściciele konsol Sony nie zagrają w drugą odsłonę STALKER-a.

Jeden z deweloperów powiedział w wywiadzie dla portalu GamingBolt, że póki co nie ma w planach STALKER-a 2 w wersji na PlayStation 5. Studio GSC Game World prowadziło długie rozmowy z Microsoftem.

Jednym z efektów negocjacji z gigantem z Redmond będzie wprowadzenie gry do usługi Game Pass. Posiadacze Xboksów Series X|S nie będą z aktywnym abonamentem nie zapłacą ani grosza za możliwość zabawy w tej jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji bieżącego roku.

STALKER 2 póki co powstaje więc wyłącznie w wersjach na Xboksy Series X|S, a także na komputery osobiste. Wydanie na PlayStation 5 nie jest wykluczone, ale póki co GSC Game World nad nim pracuje. Nawet jeśli gra zawita na konsolach Sony, prawdopodobnie dojdzie do tego w późniejszym terminie.

Reklama

Tak zwana wojna na exclusive'y pomiędzy Sony a Microsoftem zapowiada się w tej generacji konsol wyjątkowo ciekawie. Gigant z Redmond robi, co może, aby Xboksy Series X|S otrzymały jak najwięcej wysokiej jakości tytułów na wyłączność.

Między innymi w tym celu amerykańska spółka wydała 7,5 miliarda dolarów na zakup Bethesdy, czyli twórców serii Doom, Fallout czy The Elder Scrolls. Była to aboslutnie rekordowa transakcja. Tak dużej sumy nie wydał nawet Disney na zakup praw do marki "Star Wars".

STALKER 2 ma się ukazać w tym roku, choć póki co dokładna - ani nawet przybliżona - data premiery nie jest znana. W najbliższych miesiącach możemy oczekiwać kolejnych doniesień o kontynuacji postapokaliptycznego przeboju i pierwszych dłuższych materiałów z rozgrywki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama