Reklama

Sprzedaż Rage 2 w UK znacznie niższa niż pierwszej części

​Firma Chart-Track podała podsumowanie ubiegłotygodniowej sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii, jednym z najważniejszych i największych rynków wirtualnej rozgrywki. Okazuje się, że dynamiczna strzelanka Rage 2 sprzedała się raczej słabo, nawet gorzej niż pierwsza część.

Pierwowzór debiutował w 2011 roku i także nie cieszył się chyba zbyt dużym zainteresowaniem, jako nowa licencja, pełna kłopotliwych technologii i średnich ocen. Wydaje się, że Rage 2 miało więc prostą drogę do pobicia tego rezultatu, ale nic z tego - sprzedano zaledwie 25 procent pudełek z grą.

Oczywiście dzisiaj dystrybucja cyfrowa jest znacznie bardziej popularna niż osiem lat temu, ale czy "zagubione" 75 procent sprzedaży można tłumaczyć właśnie odejściem od pudełek? Przypuszczamy, że w dużej mierze jest to prawda, lecz najpewniej nie da się w ten sposób wyjaśnić całej sumy.

Reklama

Gdzie indziej w pierwszej dziesiątce mamy między innymi debiut A Plague Tale: Innocence, ale dopiero na dziewiątej lokacie. Wydaje się jednak, że to i tak bardzo dobry wynik dla tej produkcji, która nie dysponowała nawet ułamkiem budżetu pozostałych produkcji w zestawieniu.

Days Gone jest drugie, przed nieśmiertelną Fifą 19 oraz Mortal Kombat 11. W dziesiątce nie może zabraknąć także produkcji studia Rockstar: Red Dead Redemption 2 oraz Grand Theft Auto V. Jest też miejsce na popularne w UK tytuły Nintendo, a więc Mario Kart 8 Deluxe i New Super Mario Bros U.

Poniżej pełna pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w pudełkach a Wielkiej Brytanii, za okres od 12 do 18 maja.

  1. Rage 2
  2. Days Gone
  3. FIFA 19
  4. Mortal Kombat 11
  5. Red Dead Redemption 2
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. Grand Theft Auto 5
  8. Tom Clancy's The Division 2
  9. A Plague's Tale: Innocence
  10. New Super Mario Bros U

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy