​Sprzedaż PlayStation 5 przebiła legendarne Nintendo GameCube

Rywalizacja między konsolami trwa od bardzo dawna i nic nie wskazuje na to, że coś się w tej materii zmieni. Najświeższe wyniki sprzedażowe mówią, że pomimo problemów, PlayStation 5 sprzedało się w większych ilościach niż popularna niegdyś konsola od Nintendo - GameCube.

Sony nie miało dobrego startu ze swoją najnowszą flagową konsolą PlayStation 5. Dziewiąta generacja z debiutem w 2019 roku zmagała się z ogromnymi problemami związanymi z brakiem zaspokojenia rynkowego popytu. Kryzys półprzewodnikowy, pandemia koronawirusa i spekulanci to newralgiczne czynniki, które zachwiały nieco kondycją japońskiego producenta.

Pomimo tych problemów, PlayStation 5 notuje kapitalne wyniki sprzedażowe. Nie tak dawno informowaliśmy, że PS5 zanotowało sprzedaż przekraczającą 20 mln dostarczonych do klientów egzemplarzy nowiutkich konsol. Teraz szacuje się, że urządzenie na globalnych rynkach przekroczyło 21,83 mln sprzedanych sztuk.

Reklama

PlayStation 5 popularniejsze od Nintendo GameCube

Oznacza to tyle, że PS5 legitymuje się obecnie lepszą sprzedażą niż... GameCube, które na całym świecie sprzedało się łącznie w liczbie 21,75 mln egzemplarzy, z czego ponad połowa na rynku Amerykańskim.

GameCube debiutował w 2001 roku i okazał się prawdziwym hitem. Na to urządzenie powstało wiele klasyków w postac,i chociażby: Mario Kart: Double Dash, The Legend of Zelda czy Animal Crossing. To pozwalało z kolei konkurować popularnej kostce od Nintendo z takimi tuzami jak PlayStation 2 czy Xbox.

Co do samego PlayStation 5, to urządzenie znajduje się aktualnie na 20. miejscu w kategorii liczby sprzedanych egzemplarzy na rynku konsol do grania. Na kolejnym miejscu znajduje się oryginalny Xbox z wynikiem 24,65 mln wydanych na rynek sztuk.

Czy konsola od Sony ma szansę przebić ten rezultat jeszcze w tym roku?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy