Reklama

Sprzedaż Paradise Lost przewyższa wcześniejsze oczekiwania

​Jak przyznał w rozmowie z serwisem Strefa Inwestorów przedstawiciel wydawcy odpowiedzialnego za publikację Paradise Lost, początkowa sprzedaż gry przewyższa wcześniejsze oczekiwania deweloperów.

Paradise Lost to debiutancka gra od studia PolyAmorous, która zadebiutowała na Steam 24 marca 2021 roku. Jak się okazuje, tytuł opowiadający o alternatywnej historii po II wojnie światowej, którą wygrali Naziści, spotkał się ze sporym zainteresowaniem graczy. Sprzedaż produkcji po czterech dniach od premiery wynosi 12 tysięcy egzemplarzy i może nie jest to szczególnie dużo, ale przewyższa oczekiwania deweloperów. Dotyczy to też tylko jednej platformy, a przypomnijmy, że Paradise Lost dostępny jest jeszcze na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Piotr Żygadło, prezes zarządu notowanego na GPW wydawnictwa All in! Games przyznał, że osiągnięty wynik potwierdza, iż wydawca obrał właściwą drogę promocji gry i wszystko zmierza w kierunku realizacji najbardziej optymistycznego scenariusza. Jednak na podanie dokładnych danych sprzedaży musimy zaczekać, ponieważ statystyki spływają do wydawcy z opóźnieniem, chociażby ze względu na opcję zwrotów oferowaną przez Steam czy GOG.

Reklama

Dużą rolę w sukcesie może mieć cena Paradise Lost, dzięki której do 1 kwietnia kupimy grę za 35,63 złote (o 34% taniej). Z drugiej strony tytuł jest dość krótki i jego ukończenie zajmie ledwie kilka godzin.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy