Sprzedawcy na eBayu próbują zarobić na pudełkach po PS5

​W internecie nie brakuje osób próbujących zarobić w najbardziej kuriozalny sposób. Do takiej grupy z pewnością zaliczają się handlarze oferujący... pudełka po PS5 za oczywiście ogromne pieniądze. Czy są jeszcze jakieś granice internetowego handlu?

Problemy z dostępnością PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S nadal nie zostały w pełni rozwiązane i tę sytuację celowo lub dla żartu chcą wykorzystać domorośli biznesmeni. Sprzedawanie konsol w serwisach aukcyjnych po często zawyżonych, nieopłacalnych cenach, to już niestety standard, ale pojawiły się też inne, kuriozalne oferty.

Na eBayu niektórzy użytkownicy wystawiają bowiem nie samo urządzenie a pudełko po nim. Według portalu eBay aukcje z pustymi pudełkami lub zdjęciami przedmiotów nie są zgodne z zasadami wystawiania przedmiotów i zostaną usunięte, gdyż sprzedającym nie wolno "podawać fałszywych informacji o tym, co wystawiają na sprzedaż".

Reklama

Obecnie administratorzy kasują niedozwolone oferty, jeżeli więc ktoś nawet dla dowcipu zaoferował pudełko po sprzęcie, powinien liczyć się z konsekwencjami. Co ciekawe wiele pustych pudełek PS5 wylicytowano za ponad 1 000 dolarów, jednak eBay stwierdził w oświadczeniu wydanym Snopesowi, że za te przedmioty nigdy nie zapłacono.

eBay zalecił przy okazji ostrożność użytkownikom platformy i by dokładnie przeczytali opis oferty w tym tytuł, ponieważ część sprzedających nawet nie ukrywa, co proponuje potencjalnym kupującym i to nasze niedopatrzenie decyduje, że do finału takiej aukcji w ogóle dochodzi.

Ponadto kupujący, którzy otrzymają przedmiot niezgodny z opisem mają prawo do zwrotu pieniędzy za pośrednictwem systemu gwarancji zwrotów w serwisie eBay, podała firma, pod warunkiem, że transakcja zostanie przeprowadzona przez wspomnianą platformę.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy