Reklama

Sprzedano już 17 milionów kopii Red Dead Redemption 2

​Firma Take-Two opublikowała raport finansowy podsumowujący drugi kwartał fiskalny tego roku, a więc okres od początku lipca do końca września. To za wcześnie, by liczyć Red Dead Redemption 2, ale dowiedzieliśmy się "przy okazji", że western sprzedał się już w nakładzie 17 milionów egzemplarzy.

Nie da się ukryć, że jest to szalenie imponujący wynik, nawet jeśli znajdzie finansowe odzwierciedlenie dopiero w kolejnym raporcie. Dość powiedzieć, że - jak podaje wydawca - RDR2 sprzedało w osiem dni więcej kopii, niż poprzednia odsłona serii - Red Dead Redemption - wypracowała w... osiem lat.

Warto podkreślić, że mówimy o egzemplarzach rozprowadzonych drogą cyfrową oraz sprzedanych do sklepów, lecz jeszcze nie do klienta końcowego. To sprawia, że ta "rzeczywista" sprzedaż jest zapewne niższa niż wspomniane 17 milionów egzemplarzy - przynajmniej na razie.

Reklama

"W wyniku świetnych rezultatów w drugim kwartale oraz niebywałej premiery Red Dead Redemption 2, podnosimy nasze prognozy finansowe na cały rok fiskalny 2019, który zapowiada się rekordowo pod względem przychodów i przepływów gotówkowych. Patrząc dalej w przyszłość, widzimy mocne tytuły w produkcji" - napisano w raporcie.

Jeśli o drugim kwartale mowa, to Rockstar nie miał w nim oczywiście żadnych większych premier. Co z tego, skoro jest Grand Theft Auto 5! Ta produkcja, a zwłaszcza sieciowy tryb GTA Online, nadal generują miliony dolarów, co pozwoliło wypracować 358 milionów dolarów przychodów w sferze dystrybucji cyfrowej.

Take-Two to jednak nie tylko Rockstar. Najważniejszym czynnikiem generującym pieniądze dla amerykańskiego wydawcy w kwartale lipiec - wrzesień było NBA 2K19. Symulator koszykówki sprzedał się świetnie w pudełkach, a bez wątpienia pomogły też wszechobecne w tytule transakcje cyfrowe.

Nie da się jednak ukryć, że kwartał wypadł dość podobnie do analogicznego okresu poprzedniego roku. Przychody wzrosły do poziomu 493 milionów dolarów, w zestawieniu z 444 mln w 2017 roku, ale to dopiero kolejny raport kwartalny - z informacjami na temat Red Dead Redemption 2 - powinien być prawdziwym objawieniem dla inwestorów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy