Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sportowe gry EA nie dla PC?

Czy gracze PC mogą w najbliższym czasie liczyć na inne sportowe produkcje niż FIFA?

Game Informer wypytał kluczowe osoby z EA Sports, czy istnieją szanse na pecetowe wydania NHL-a czy Maddena. Cam Weber (EA Tiburon, NBA i Madden) oraz Matt Bilbey (EA Canada, FIFA i NHL) zostali zapytani, czy gry sportowe EA poza FIFĄ mają szanse pojawić się na PC.

Reklama

"Wersje pecetowe zależą od popytu. Na pecetową FIFĘ ciągle jest wielki popyt w skali globalnej, bo sama piłka nożna budzi emocje na całym świecie. Z takim Maddenem jest w tej kwestii trochę słabiej, ale myślę, że jeśli to się zmieni i zobaczymy odpowiednią możliwość, z pewnością taką możliwość wykorzystamy" - powiedział Bibley.

"Tak, z Maddenem było konkretnie tak: przez pewien czas był to intratny biznes, a liczby u księgowych przestały mieć sens. Poza tym jest też taki problem, że w ostatnich czterech czy pięciu latach... im bardziej oddalamy się od tworzenia gier na PC, tym ciężej jest nam wrócić. Nie, żebyśmy byli na to zamknięci - czekamy tylko na właściwy czas i sensowną okazję" - kontynuował Weber.

"Myślę że część wizji, o której słyszałeś, o skupieniu się całej firmy na Frostbite znacznie to uprości, bo Frostbite to zasadniczo bardzo pecetowy silnik który ma możliwość poruszania się pomiędzy konsolami, czy to w górę, czy też w dół" - dodał Bibley.

FIFA 17 ukaże się na PC już 29 września. Reszta gier EA Sports ominie tę platformę.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje