Reklama

Sporo rozgrywki z The Outer Worlds

​The Outer Worlds od studia Obsidian Entertainment wyrosło na jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów obecnego roku, głównie ze względu na podobieństwo do cenionego Fallout: New Vegas. Nowy gameplay do obejrzenia na pewno się przyda, a taki przygotowano na imprezę PAX East.

Otrzymujemy dwadzieścia minut akcji z gry z komentarzem twórców, zaczynając od wizyty w mieście Byzantium, przypominającym w dużej mierze kreacje art déco z BioShock. Wkrótce potem grająca prezentuje system dialogów, którzy nie zostawia złudzeń, że twórcy inspirowali się New Vegas.

Nie może oczywiście zabraknąć walki, którą obserwujemy w drugiej połowie materiału wideo. Tym razem nie strzelamy, lecz walczymy głównie wręcz. Jak zapewniają deweloperzy, możliwe będzie zabicie każdej postaci niezależnej, co może mieć spore przełożenie na losy kampanii i opowieści.

Reklama

Nie znamy jeszcze daty premiery The Outer Worlds, lecz nieoficjalnie mówi się o sierpniu. Akcja toczy się w kosmosie, gdzieś na skraju skolonizowanej przestrzeni kosmicznej. Gra nie jest do końca poważna i na pewno nie brakuje specyficznego humoru oraz charakterystycznej stylistki.

Tytuł zmierza na PC, PS4 oraz Xbox One. Choć Obsidian Entertainment należy teraz do Microsoftu, to wydawcą będzie wydawcą nie będzie gigant z Redmond, lecz Private Division, dywizja wydawnicza należąca do firm Take-Two. Należy wypełnić umowy podpisane przed przejęciem.

W ramach fabuły, nasza postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiamy w sam środek wielkiego spisku mającego na celu zniszczenie Halcyonu.

Zgodnie z duchem Fallout: New Vegas, który to tytuł The Outer Worlds wybitnie przypomina, do naszej samotnej postaci dołączą także przeróżny towarzysze. Zajmiemy się także eksploracją, ale najpierw będziemy musieli znaleźć załogę i zagubiony statek kosmiczny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje