Sporo rozgrywki z polskiego The Medium

​Polskie studio Bloober Team opublikowało 14-minutowy materiał wideo z rozgrywki w The Medium, nadchodzącym horrorze z podziałem na dwa światy. Oglądamy sekcję, z którą jakiś czas temu zapoznali się dziennikarze. Główna bohaterka - Marianna - poszukuje Thiomasa w dziwnym hotelu.

Śledztwo zaczyna od dokładnego obejrzenia... buta leżącego na ziemi. Po chwili z podłogi podnosimy inny przedmiot, co przenosi bohaterkę do innego świata. To główna mechanika zabawy - Marianna jest tytułowym Medium, więc może eksplorować dwie rzeczywistości jednocześnie w roku gry.

Najstarsi górale pamiętają pewnie, że pierwsze wzmianki o grze pojawiły się już w 2012 roku, gdy wśród platform docelowych mówiono jeszcze o Xboksie 360, PlayStation 3, a nawet Wii U. Jak widać, założenia te uległy znacznej zmianie, co nie powinno chyba dziwić, patrząc na osiem lat rozwoju.

Reklama

Twórcy tłumaczą teraz, że czekali, aż dostępna będzie odpowiednia technologia. Renderowanie dwóch światów jednocześnie ma więc być bardzo wymagające, a do tego zadbano o najnowsze rozwiązania graficzne, takie jak choćby ray tracing. Cenę ustalono natomiast na 179,99 zł.

Jeśli wydaje się, że taka kwota zakupu jest wysoka, to warto pamiętać, że mamy do czynienia z - jak na razie - najbardziej ambitnym przedsięwzięciem w dorobku Bloober Team, a to przecież twórcy wielu udanych horrorów, takich jak dwie części Layers of Fear 1 Observer czy - ostatnio - Blair Witch.

Przełączanie się pomiędzy rzeczywistościami odegra kluczową rolę podczas rozwiązywania zagadek logicznych czy omijania przeciwników. Jak na medium przystało, prześladują nas wizję, w tym jedna szczególnie zapadająca w pamięć, dotycząca morderstwa dziecka. Ruszamy więc tropem sprawy.

Tym sposobem przybywamy do Krakowa, do opuszczonego hotelu, który przed laty stał się sceną niewyobrażalnej tragedii. Na miejscu zaczynamy poszukiwać śladów, korzystając właśnie z płynnego przemieszczanie się pomiędzy światami. Premiera 18 stycznia na PC i Xbox Series X/S, bez PS5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Medium
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy