Reklama

Sporo rozgrywki z Borderlands 3

​Zgodnie z obietnicami, studio Gearbox opublikowało sporo rozgrywki z kooperacyjnej strzelanki Borderlands 3, debiutującej 13 września na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Na kooperację przyjdzie jeszcze poczekać, ponieważ jak na razie otrzymujemy spojrzenie na akcję jako klasa Siren.

Wyraźnie widać też od razu, że miłośnicy poprzednich odsłon serii poczują się jak w domu. Jak irytujący Claptrap, a także oprawa graficzna, która nie odbiega zbytnio od tego, co widzieliśmy w przeszłości - w końcu to nadal bardzo komiksowy styl i cel-shading w najczystszej postaci.

Jak wynika z zapowiedzi, otrzymujmy spory, otwarty świat do zwiedzenia, wypełniony mniejszymi i większymi zadaniami do wykonania. Podczas rozprawiania się z kolejnymi falami przeciwników zbieramy tony sprzętu o różnorodnych właściwościach i statystykach - to na pewno Borderlands.

Reklama

Borderlands 3 ujawniono na imprezie PAX East w marcu tego roku. Główną parą przeciwników będą bliźnięta Calypso, oboje dysponujący mocami kojarzonymi z klasą Siren z drugiej odsłony serii. Para dysponuje kultem pod nazwą Children of the Vault, by nie zabrakło celów do odstrzelenia.

Cztery dostępne w Borderlands 3 postacie to Amara (nieco magiczna klasa Siren z Borderlands 2), Zane (Operative, nieco w stylu Zero z Borderlands 2), Flak (robot przyzywający robotycznych kolegów do pomocy) oraz Moze (klasyczny żołnierz, ale mogący wezwać wielkiego mecha do pomocy).

Wśród zapowiedzi opublikowanych w sieci znaleźć można także kilka innych ciekawostek na temat rozgrywki: bronie będą teraz miały alternatywne tryby prowadzenia ognia, także podłączone do proceduralnego systemu generowania. Znajdziemy więc na przykład pistolet z granatnikiem.

Poza tym jednak obejdzie się bez większych zmian w utrwalonej formule, a innowacje są stonowane, jak osobne wyposażenia dla każdego członka drużyny. Większą atrakcję będzie zapewne możliwość pilotowania statku Sanctuary, za pomocą którego odwiedzimy kilka zróżnicowanych planet.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje