Spore problemy po aktualizacji PS4

​PlayStation 4 otrzymało wczoraj aktualizację oznaczoną numerem 8.00. Łatka wprowadziła spore zamieszanie, głównie ze względu na funkcję nagrywania rozmów głosowych. Część osób obawia się o prywatność, inni użytkownicy donoszą o szeregu problemów z subskrypcjami PlayStation Plus.

Niektóry gracze nie mogli bowiem dołączyć do rozgrywek wieloosobowych, ponieważ konsola nie potrafiła rozpoznać aktywnej subskrypcji PlayStation Plus po instalacji aktualizacji. Inni internauci narzekają, że po łatce sprzęt przestał wczytywać listy znajomych. Stąd spore zamieszanie w sieci.

Jeszcze teraz na oficjalnej stronie pomocy technicznej znaleźć można wzmiankę o problemach z niektórymi funkcjami konsoli. "Nasi inżynierowie pracuję nad rozwiązaniem kłopotów tak szybko, jak to tylko możliwe. Dziękujemy za cierpliwość" - napisano  komunikacie. Na razie prace wciąż trwają.

Reklama

Aktualizacja 8.00 połączyła między innymi funkcje grup oraz wiadomości, więc zamiast dwóch aplikacji do komunikacji mamy teraz jedną. Brzmi dobrze, ale wielu graczy odkryło teraz, że Sony rezerwuje sobie prawo do nagrywania rozmów głosowych - choć jest tak co najmniej od 2013 roku.

Wydaje się, że ta opcja jest przygotowaniem pod PlayStation 5, gdzie możliwe będzie własnoręczne zarejestrowanie komunikacji głosowej, by następnie dołączyć klip przy raportowaniu  toksycznych graczy. Brzmi ciekawie, zwłaszcza dla moderatorów, którzy będą weryfikować te zgłoszenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PS4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy