Reklama

​SpongeBob Kanciastoporty w niepokojącym wcieleniu

Dobrze wszystkim znana urocza żółta gąbka zamieszkująca głębiny oceanu doczekała się drugiego, mroczniejszego dna. Niezależny indyjski deweloper RenderPi stworzył absurdalną grę, w której w roli oprawcy występuje kanibalistyczny SpongeBob.

Serial a gra - mamy cechy wspólne?

Spongebob Kanciastoporty kojarzony jest raczej z pozytywną postacią. W amerykańskim serialu stworzonym przez Stephena Hillenburga mieszka w swoim ananasowym domku, jest przyjaźnie nastawiony do życia, oraz innych. Jego energiczne, radosne usposobienie nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem osób z jego otoczenia. 

Ponadto jego niezwykła bezmyślność często wpędza jego znajomych w kłopoty. Przynajmniej ta ostatnia kwestia stanowi połączenie z nowym dziełem indyjskiego wydawcy.

Reklama

Mroczny SpongeBob, czyli trochę o fabule

The True Ingredients jest horrorem, w którym wcielamy się w postać ryby zamieszkującej Unerwerzip City. Z racji tego, że nasz główny bohater jest głodny, postanawia udać się do restauracji o wdzięcznej nazwie Krunchy Kans, aby spróbować jednego ze słynnych w całej okolicy burgerów z... ludzkim mięsem. 

Niestety okazuje się, że nie jest w stanie zapłacić za swój posiłek i zostaje ściągnięty w głąb Krunchy Kans, by zostać uwięzionym wraz z innymi pechowcami, którzy ściągnęli na siebie gniew właściciela. Gra, choć wydaje się dość niepozorna, jednak w czasie eksplorowania ciemnych korytarzy potrafi wywołać zaskoczenie, a nawet momentami wystraszyć. 

Patrick walący głową w drzwi restauracji zdecydowanie dodaje niepokojącego klimatu, a rozlany na stołach i sączący się wszędzie "ketchup" tylko podkreśla jawny horror sytuacji, w której się znajdujemy. Nie obyło się również bez zabawnych tekstów nawiązujących bardziej do usposobienia postaci występujących w serialu.

Czy warto się skusić?

Chociaż gra wydaje się absurdalna, nie można odebrać jej klimatu i kreatywności. Całość, pomimo że dosyć krótka, zdecydowanie ma swoje momenty. Cena $5.99 (w tym momencie w promocji $4.49) wydaje się dość spora, jednak produkcja ta jest zasadniczo warta zwrócenia na nią uwagi. Jeżeli poczuliście się zachęceni, znajdziecie ją pod tym adresem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama