Reklama

Spider-Man sprzedaje się świetnie

​Jesteśmy obecnie ograniczeni do danych z brytyjskiego rynku gier wideo, ale wszystko wskazuje na to, że najnowsza gra akcji z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej sprzedaje się wprost wyśmienicie. Spider-Man zapowiada się na kolejny wielki sukces dla Sony, większy nawet od niedawnego debiutu God of War.

Firma Chart-Track podała w swoim cotygodniowym podsumowaniu, że opisywana produkcja jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą tego roku na terenie UK. Warto pamiętać, że mowa tylko o wydaniach pudełkowych, bez uwzględnienia wersji cyfrowych.

Miano najszybciej sprzedającej się gry w 2018 roku należało dotychczas do Far Cry 5. Sukces jest o tyle większy, że strzelanka Ubisoftu była przecież dostępna nie tylko na PS4, ale także na pozostałych kluczowych platformach sprzętowych, a więc na PC i Xbox One.

Co równie imponujące, sprzedano niemal dwa razy więcej kopii niż było w przypadku ostatniego ogromnego hitu na wyłączność dla PlayStation 4, a więc kwietniowego God of War od Sony Santa Monica. Jak widać, licencja superbohatera przyciąga graczy.

Reklama

Jeśli o licencji mowa, to Spider-Man jest także najszybciej sprzedającą się produkcją na licencji Marvela, w całej historii notowań w Wielkiej Brytanii, komfortowo pokonując w tej kategorii poprzedniego lidera, a więc LEGO Marvel Super Heroes z 2013 roku.

Idąc dalej, przygody Człowieka Pająka to także najszybsza sprzedaż na jednej platformie sprzętowej, aż od czasu Call of Duty: WWII na PS4 w listopadzie ubiegłego roku. Warto przy tym pamiętać, że mówimy o kolejnej - po God of War - produkcji nastawionej na kampanię dla pojedynczego gracza, bez rozbudowanych opcji sieciowych.

Sukces nie jest jednak kompletny, ponieważ Batman: Arkham Knight nadal sprzedawało się szybciej, jeśli mowa o produkcjach z superbohaterami w rolach głównych. Ten tytuł trafił jednak na więcej platform i ukazał się w 2015 roku, gdy sprzedaż cyfrowa nie była jeszcze tak wszechobecna.

Jeśli o ubiegłym tygodniu mowa, to na drugim miejscu listy sprzedaży w UK znalazło się Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, zaraz przed nieśmiertelnym Grand Theft Auto V na najniższym stopniu podium. Destiny 2: Forsaken debiutuje na ósmej lokacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje