Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Spider-Man najszybciej sprzedającą się grą na wyłączność w historii PlayStation

​Trwa moda na Człowieka Pająka. Spider-Man nadal sprzedaje się świetnie - na tyle świetnie, że gra zdobyła miano najszybciej sprzedającej się produkcji w historii wszystkich konsol PlayStation, jeśli wziąć pod uwagę produkcje wydawane na wyłączność na urządzeniach Sony.

Trzy dni wystarczyły podobno na sprzedanie 3,3 miliona egzemplarzy, co dziennik USA Today przeliczył w dość mało sensowny sposób na 198 milionów dolarów. W ten sposób nie uwzględniono jednak przeróżnych promocji, droższych wersji specjalnych i zestawów bundle, czy sprzedanych już przepustek sezonowych.

Reklama

Nie da się jednak ukryć, że bez wątpienia najnowsza produkcja studia Insomniac Games przebiła pod względem zysków film "Spider-Man: Homecoming", który w pierwszy weekend zarobił w box office około 117 milionów dolarów. Teraz łączne przychody tego obrazu to już jednak 880 mln.

Kolejnym rekordem dla Sony jest milion zamówień przedpremierowych. Nigdy wcześniej produkcje na wyłączność dla PS4 jeszcze przed premierą nie sprzedawały się tak dobrze - informuje USA Today.

Warto pamiętać, że sukces Spider-Man jest spektakularny, lecz japońska korporacja ma za sobą bardzo udaną passę. God of War sprzedało się w maju słabiej, ale bardzo nieznacznie, osiągając wynik 3,1 miliona egzemplarzy w trzy dni. To zaledwie 200 tys. mniej.

O tym, że przygody Człowieka Pająka sprzedają się świetnie, wiedzieliśmy już 10 września, gdy spłynęły pierwsze wyniki z Wielkiej Brytanii. Okazało się, że tytuł jest tam najszybciej sprzedającą się grą tego roku, jeśli mowa o wydaniach pudełkowych.

Miano najszybciej sprzedającej się gry w 2018 roku należało dotychczas do Far Cry 5. Sukces jest o tyle większy, że strzelanka Ubisoftu była przecież dostępna nie tylko na PS4, ale także na pozostałych kluczowych platformach sprzętowych, a więc na PC i Xbox One.

Sony wkrótce będzie mogło cieszyć się z kolejnych zysków. Pierwsza część zaplanowanej trylogii rozszerzeń, pod tytułem Spider-Man: The Heist, zadebiutuje już 23 października. Jak sugeruje sam tytuł, pani Black Cat ma najpewniej ochotę przeprowadzić jakąś większą kradzież, w czym przeszkodzi nasz Pająk.

Przepustka Spider-Man: City That Never Sleeps, poza The Heist, będzie obejmowała jeszcze dwa dodatki, zatytułowane Spider-Man: Turf Wars (z premierą w listopadzie) oraz Spider-Man: Silver Lining (debiut w grudniu).

Dowiedz się więcej na temat: Spider-Man

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje