Spider-Man: Miles Morales to a „nowa przygoda”, ale nie nowa gra

​Drugim pokazanym tytułem na niedawnej prezentacji Sony była gra akcji Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Gracze z entuzjazmem przyjęli - jak się wydawało - kolejną odsłonę udanej produkcji, lecz bardzo szybko rozpoczęło się spore zamieszanie na temat tego, co właściwie przygotowali twórcy.

Zgodnie z tradycją przeróżnych konferencji i pokazów, mamy do czynienia z trailerem, który zaraz po publikacji trzeba było prostować i wyjaśniać nie w jednym, lecz w kilku komunikatach i w sieciach społecznościowych. Czym ostatecznie są więc przygody Milesa Moralesa w stroju Spider-Mana?

Okazuje się bowiem, że mamy do czynienia jednocześnie z remasterem oraz samodzielnym dodatkiem, lecz całości - wbrew zapewnieniom deweloperów z Insomniac Games - nie można raczej nazwać nową grą. Część "remasterowa" to przeniesienie świata Spider-Man na konsole PlayStation 5.

Reklama

Wewnątrz tego znanego już z PlayStation 4 miasta rozegra się nowa, samodzielna przygoda, właśnie z Milesem Moralesem w roli głównej. Całość ma być "mniejsza niż standardowa gra na konsolę", co w dużej mierze wydaje się przypominać podejście w stylu Uncharted: Zaginione dziedzictwo na PS4.

Także i ta produkcja stanowiła rozbudowany, samodzielny dodatek. Jedyną różnicą w przypadku Spider-Man: Miles Morales wydaje się być fakt, że jednocześnie podstawowa produkcja "zaliczy" przenosiny na nową generację sprzętu, czego w przypadku Zaginione dziedzictwo nie robiono.

Obecnie zagadką pozostaje jednak fakt, czy razem z przenosinami na nową konsolę otrzymamy także treści ze standardowego Marvel’s Spider-Man, gdzie w rolę Człowieka Pająka wcielał się oczywiście Peter Parker. Pewne jest, że Insomniac planuje "ujawnić więcej informacji w późniejszym terminie".

"Było dla nas bardzo interesujące, jak znane i istniejące tytuły mogą w pewnym stopniu zmieniać się poprzez włączenie na PlayStation 5" - wyjaśnia Simon Rutter z europejskiego działu PlayStation, co sugeruje właśnie przeniesienie całej gry na nadchodzącą konsolę od japońskiej korporacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spider-Man
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy