Reklama

Spider-Man jako tarasowy ogrzewacz? Zabawny błąd w Spider-Man: Miles Morales

​Błędy w grach potrafią całkowicie zepsuć nam zabawę, ale bywa i zupełnie odwrotnie. W przypadku gry Spider-Man: Miles Morales mamy do czynienia z tą drugą sytuacją, ponieważ kto nie chciałby się pohuśtać na pajęczynach jako ogrzewacz tarasowy lub sterta śniegu?

Graczy donoszą bowiem, że za sprawą buga w grze mogą śmigać po Nowym Jorku jako przeróżne obiekty z gry. Właz, przęsło płotu, lampa, lampki choinkowe, ściana, kawałek ziemi, wspomniany ogrzewacz tarasowy znany lepiej jako "Heater Parker" - to tylko kilka przykładów rzeczy, w które mogli wcielić się gracze. Co ciekawe, te poruszają się i zachowują niczym prawdziwy Spider-Man, huśtając się między budynkami na pajęczynach i walcząc ze zbirami.  

Przykład Heatera Parkera w akcji możecie zobaczyć na poniższym wideo i trzeba przyznać, że wygląda to komicznie. Wygląda na to, że mamy tu do czynienia z błędem, występującym w momencie, kiedy produkcja wypełnia bufor pamięci, gdy bohater szybko przemieszcza się przez otoczenie, co powoduje, że model postaci podmieniany jest załadowanymi wcześniej modelami obiektów.

Reklama

Twórcy Spider-Man: Miles Morales, czyli studio Insomniac Games, przyznają, że bug jest równie żenujący co “rozgrzewający serce" (ang. heart-warming), co jest oczywiście nawiązaniem do wspomnianego ogrzewacza. Część graczy prosi nawet dewelopera, by wprowadził taką opcję w grze oficjalnie, w ramach specjalnego trybu lub easter egga ukrytego w grze. Na chwilę obecną chyba jednak nie ma na to szans, bo jak powszechnie wiadomo, pająki nie przepadają za robalami (ang. bugs).

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje