Reklama

Spelunky 2 ukończone w mniej niż 3 minuty – nowy rekord

​Przechodzenie gier na czas - tak zwany speedrunning - to coraz popularniejsza nisza w świecie gier wideo, popularyzowana przez głośne maratony, podczas których zbierane są pieniądze na cele charytatywne. Gracze biorą się za niemal każdy możliwy tytuł, a niektóre są szczególnie popularne.

Mowa nie tylko o pozycjach retro - jak serie Mario czy Zelda - ale także o najnowszych premierach. Jednym z ostatnich przykładów jest Spelunky 2, niezależny "symulator" eksploracji jaskiń pełnych niebezpieczeństw. Większość graczy ma tu jednak problemy z przebyciem pierwszego obszaru.

Gra jest trudna, ale nie brakuje doświadczonych zawodników, którzy szlifowali umiejętności w pierwszej części, zbliżonej do wydanego niedawno sequela. Ci zaraz po debiucie na PlayStation 4 przystąpili do ataku na jak najlepszy czas, a najnowszy rekord wynosi obecnie poniżej 3 minut.

Reklama

Dokładnie rzecz ujmując, 2 minuty i 53 sekundy. Tak, na przejście całej gry, a nie tylko pierwszego obszaru. Autorem dokonania jest niejaki "d_tea" z Kanady, który pobił wynik 3:01, zarejestrowany 24 września przez innego Kanadyjczyka, "InTol". Najwyraźniej ludzie z Kanady kochają Spelunky.

Tym samym po raz pierwszy udało się zejść poniżej trzech minut. Tak jak i w poprzednim rekordzie, kluczowe jest bardzo szybkie znalezienie teleportera. Jak sugeruje sama nazwa urządzenia, pozwala ono błyskawicznie przebywać spore połacie terenu, nie martwiąc się zbytnio o przeciwników.

Oglądanie materiału wideo może wywołać wrażenie, że takie podejście nie jest zbyt trudne. Nic bardziej mylnego - to po prostu bardzo doświadczeni gracze. Teleporter na pewno ułatwia sprawę, lecz urządzenie jest bardzo zdradliwe, ponieważ można skończyć na przykład wewnątrz ściany.

Na pewno jest jeszcze miejsce na dalszą optymalizację, więc Kanadyjczycy - oraz inni gracze - na pewno będą próbować dalej. Dość powiedzieć, że rekord świata pierwszego Spelunky to dziś 1 minuta i 37 sekund. Są też inne kategorie, jak na przykład ta zabraniająca stosowania teleportera.

Dowiedz się więcej na temat: Spelunky 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje