Specjalne urządzenie zamienia wózek inwalidzki w kontroler

​Niedawno informowaliśmy o interesującym eksperymencie, w ramach którego gracz połączył domową bieżnię z kontrolerem PS4, tworząc w ten sposób nietypowy sposób na sterowanie w Death Stranding. Teraz czas na nieco bardziej szczytny koncept: wózek inwalidzki służący za pad do gier.

Organizacja charytatywna AbleGamers przygotowała specjalne urządzenie, które pozwala inwalidom zamienić elektryczne wózki na sprzęt do grania na konsoli Xbox. Całość działa całkiem sprawnie, pozwalając płynnie kontrolować nawet całkiem dynamiczne produkcje, takie jak Rocket League.

"Niesamowicie jest widzieć, jak to urządzenie zamienia mój osobisty wózek inwalidzki - dżojstik, którym codziennie steruję w życiu osobistym - i za pomocą magii, jednorożców i wszystkiego innego, co jest w tym adapterze, pozwala mi jeździć także w Rocket League" - komentuje Steve Spohn.

Reklama

Spohn to jeden z dyrektorów w AbleGamers, która to organizacja podjęła współpracę z firmą ATMakers, zajmującą się urządzeniami ułatwiającymi życie niepełnosprawnym. Sterownik powstał początkowo dla dzieci, w celu kontrolowania elektrycznych foteli, lecz został zmodyfikowany.

Spohn pomagał wcześniej Microsoftowi, który także przykłada sporo uwagi do tych zagadnień, budując między innymi bardzo udany Xbox Adaptive Controller. To urządzenie pozwala w szerokim stopniu dostosować, gdzie znajdują się wielkie przycisku, znacznie ułatwiając życie graczom.

Co interesujące, poziom komplikacji zależy od wózka inwalidzkiego. Rocket League wymaga tylko sterowania i jednego przycisku, więc sprawdza się świetnie, ale bardziej zaawansowane wózki przesyłają bardziej skomplikowane sygnały, które można zaadaptować do gier wideo.

"Wszystkie gatunki są możliwe. Platformówki i wyścigi to najbardziej prawdopodobni kandydaci, ale nie widzę przeszkód, które uniemożliwiałyby równie sprawną rozgrywkę w Fortnite czy World of Warcraft" - zapewnia Spohn. Instrukcja budowy powinna zostać wkrótce udostępniona za darmo.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama