​Spada sprzedaż Nintendo Switch. Nowa konsola od Japończyków już wkrótce?

Nintendo Switch sukcesywnie notuje coraz gorsze wyniki sprzedażowe. Częściej mówi się również o tym, że już niebawem doczekamy się nowej przenośnej konsoli od japońskiego hegemona.

Nie da się ukryć, że Nintendo Switch mocno ugruntował swoją pozycję na rynku przenośnych konsol do grania. Urządzenie swój oficjalny debiut zaliczyło w 2017 roku i od tamtego czasu sprzedanych zostało ponad 110 milionów egzemplarzy tego produktu na całym świecie.

Switch okazał się takim samym przełomem i bestsellerem, jak Nintendo DS i Game Boy oczywiście w odniesieniu do czasów swojej świetności i brylowania na rynku w danym przedziale czasowym.

Switch z wieloma ekskluzywnymi tytułami takimi jak: The Legend of Zelda, Xenoblade Chronicles, całą seria Mario czy Super Mario oraz przede wszystkim na czele z kultowymi Pokemonami wzniósł markę Nintendo na jeszcze wyższy poziom.

Reklama

Nowa konsola Nintendo pojawi się już w ciągu najbliższych sześciu miesięcy?

Sporo wskazuje jednak na to, że już niedługo swój debiut zaliczyć może nowa przenośna konsola od japońskiego producenta. Pomimo swojej świetności i wielu superlatywów, Switch notuje spadki sprzedaży. W pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano 3,43 mln sztuk konsoli, co stanowi blisko 23% spadek względem podobnego okresu w ubiegłym roku.

Sporo ciekawych informacji upubliczniono podczas podcastu Broken Silicon 164 na kanale "Moore’s Law is Dead". Informatorzy spekulują, że nowa konsola od Nintendo może swoją premierę mieć już w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Oczywiście są to nieoficjalne informacje w żaden sposób niepotwierdzone przez producentów. Wszak warto mieć na uwadze fakt, że w każdym przecieku jest chociaż jedno ziarenko prawdy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | Nintendo Switch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy