Reklama

Space Pirates and Zombies 2 - premiera

Pamiętacie Space Pirates and Zombies, wydaną przez Minmax Games w 2011 roku? Jeśli tak, to być może ucieszy was informacja o premierze części drugiej.

Następczyni ciepło przyjętej produkcji zadebiutowała na Steamie w formie wczesnego dostępu 17 maja 2016. Jednak dopiero teraz doczekaliśmy się premiery oficjalnej.

Rozgrywka jest sandboksem, łączącym elementy strategiczne ze zręcznościowymi i charakterystycznymi dla RPG. Po inwazji zombie z pierwszej odsłony gry, galaktyka znalazła się w stanie dalekim od utopii. Zniszczona została spora część  infrastruktury, paliwo stało się towarem deficytowym, a kluczem do przetrwania stało się zbieractwo.

Gracz wciela się w jednego z dwustu kapitanów przemierzających galaktykę. Co ważne, nie jest w żaden sposób wyjątkowy, a właśnie jest jednym z wielu. Sterowani przez sztuczną inteligencję dowódcy okrętów mają mieć własne zdolności i ambicje, przez co świat gry nie ma być stały, a podlegać ciągłym przemianom.

Reklama

Zdaniem twórców, sojusze będą powstawać, aby zapewnić wzajemną ochronę, a jednocześnie rozpadać się równie często ze względu na brak zasobów. Podczas, gdy silniejsze frakcje utworzą bazy gwiezdne, słabsze zostaną zmuszone do łupiestwa. Ponadto galaktyka ma być też areną działań fabularnych.

Z okazji premiery twórcy wypuścili też nowy zwiastun prezentujący rozgrywkę. Ci, którzy chcą zakupić grę za pośrednictwem Steama, zapłacą za nią niecałe 20 dolarów.

JFK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje