Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Space Pirates and Zombies 2 - premiera

Pamiętacie Space Pirates and Zombies, wydaną przez Minmax Games w 2011 roku? Jeśli tak, to być może ucieszy was informacja o premierze części drugiej.

Następczyni ciepło przyjętej produkcji zadebiutowała na Steamie w formie wczesnego dostępu 17 maja 2016. Jednak dopiero teraz doczekaliśmy się premiery oficjalnej.

Reklama

Rozgrywka jest sandboksem, łączącym elementy strategiczne ze zręcznościowymi i charakterystycznymi dla RPG. Po inwazji zombie z pierwszej odsłony gry, galaktyka znalazła się w stanie dalekim od utopii. Zniszczona została spora część  infrastruktury, paliwo stało się towarem deficytowym, a kluczem do przetrwania stało się zbieractwo.

Gracz wciela się w jednego z dwustu kapitanów przemierzających galaktykę. Co ważne, nie jest w żaden sposób wyjątkowy, a właśnie jest jednym z wielu. Sterowani przez sztuczną inteligencję dowódcy okrętów mają mieć własne zdolności i ambicje, przez co świat gry nie ma być stały, a podlegać ciągłym przemianom.

Zdaniem twórców, sojusze będą powstawać, aby zapewnić wzajemną ochronę, a jednocześnie rozpadać się równie często ze względu na brak zasobów. Podczas, gdy silniejsze frakcje utworzą bazy gwiezdne, słabsze zostaną zmuszone do łupiestwa. Ponadto galaktyka ma być też areną działań fabularnych.

Z okazji premiery twórcy wypuścili też nowy zwiastun prezentujący rozgrywkę. Ci, którzy chcą zakupić grę za pośrednictwem Steama, zapłacą za nią niecałe 20 dolarów.

JFK

Dowiedz się więcej na temat: Space Pirates and Zombies 2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje