Space Marine 2 z nową datą premiery. Fani nie będą musieli czekać zbyt długo

Focus Home zdradziło datę premiery Space Marine 2. Gra ukaże się we wrześniu przyszłego roku.

Warhammer 40,000: Space Marine 2 miał się okazać pod koniec 2023 roku, ale w listopadzie autorzy ze studia Focus Home Interactive przenieśli premierę na drugą połowę przyszłego roku. Tak niesprecyzowana nowa data mogła oznaczać nawet cały rok oczekiwania, ale okazuje się, że nie ziścił się najgorszy możliwy scenariusz - choć opóźnienie nadal oczywiście jest złą wiadomością.

Podczas nowego zwiastuna, pokazanego podczas gali The Game Awards Focus Home podało nową konkretną datę - 9 września 2024. 

Reklama

Autorzy powiedzieli, że opóźnienie jest im niezbędne, żeby dopracować grę i zapewnić graczom najlepsze możliwe doświadczenie - jest to standardowa formułka, którą niemal każde studio wykorzystuje przy podobnych okazjach, choć oczywiście lepiej, gdy odbywa się to w ten sposób, niż gdyby gracze mieli dostać wcześniej produkt sprawiający problemy. 9 miesięcy poprawek to dość dużo, ale pierwsze publiczne testy wskazywały, że gra może ich faktycznie potrzebować.

Wczesne wersje gier często bardzo się różnią od finalnych, choć powinny pokazywać je w jak najlepszym świetle. Również niepokojące wrażenie wywoływał zwiastun z rozbudowanymi fragmentami rozgrywki, który pojawił się wkrótce po testach. O ile otoczenie robiło dobre wrażenie, o tyle sama gra wydawała się niewystarczająco brutalna. Kiedy 2,5-metrowy superżołnierz, ubrany w zbroję, która waży więcej niż samochód, wpakuje się w stado kosmicznych robali z ogromną piłą łańcuchową, gracz chciałby to poczuć. Miejmy nadzieję, że ten dodatkowy czas pozwoli twórcom na oddanie tego wrażenia we właściwy sposób.

Focus Home obiecuje, że grywalna beta Space Marine 2 jeszcze się pojawi i nastąpi to przed oficjalną premierą. Zapisać się do niej można już teraz na stronie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Game Awards
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy