Reklama

Space Engine: Zwiedź kosmos na własną rękę

Jesteś ciekawy świata i chciałbyś eksplorować kosmos? Przedstawiamy ci jedną z możliwości, a to za sprawą Space Engine, symulatora 3D pozwalającego na swobodne poruszanie się w przestrzeni kosmicznej.

Space Engine jest to realistyczny wirtualny wszechświat, który umożliwia użytkownikowi eksplorację kosmosu. Możesz w nim podróżować od gwiazdy do gwiazdy, od planety do planety, od galaktyki do galaktyki. Program pozwala także lądować na wszystkich ciałach niebieskich. Istnieje też opcja sterowania czasem, przez co możemy obserwować każde zjawisko, jakie nas tylko zainteresuje.

Twórcy chwalą się rozmiarami swojego wirtualnego wszechświata, który rozciąga się przez biliony lat świetlnych i jest wypełniony trylionami różnego rodzaju ciał niebieskich. Są one generowane na podstawie najnowszej naukowej wiedzy o przestrzeni kosmicznej.

Reklama

Oprogramowanie znajduje się aktualnie w fazie beta, znaczy to, że nie jest w pełni stabilne i jest cały czas rozwijane. Po rozpakowaniu SpaceEngine zajmuje niecałe 2 GB.
Produkcja jest dostępna do pobrania za darmo na oficjalnej stronie spaceengine.org. Poniżej wymagania sprzętowe programu.

Minimum:

  • Procesor: Dual-core 2 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta Graficzna: NVidia lub ATI - 1GB pamięci graficznej
  • System Operacyjny: Windows XP lub nowszy.

Zalecane:

  • Procesor: Quad-core 3 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta Graficzna: NVidia lub ATI - 2GB pamięci graficznej
  • System Operacyjny: Windows 7/8/8.1/10.\=

Space Engine jest cały czas rozwijany. Z tego powodu twórcy przeprowadzają zbiórki finansowe na rozbudowę projektu. Aktualnym celem jest zebranie 80 tys. dolarów, co zostało już zrealizowane w 72 procentach. Producenci mają w planach stworzenie fabuły w wersji dla jednego gracza oraz wprowadzenie opcji multiplayer. Oba rozszerzenia zostaną zrealizowane, jeżeli tylko zostanie zebrana odpowiednia ilość gotówki.

Cała zabawa w Space Engine polega na sterowaniu statkiem kosmicznym i zwiedzaniu każdego zakamarka wszechświata. Możemy przejrzeć wszystkie planety układu słonecznego, jednak twórcy zachęcają do dalszej niczym nieskrępowanej eksploracji. Kosmos jest rozległy, dlatego też deweloperzy udostępnili automatyczną teleportację do konkretnych planet. Opcja ta jest ratunkiem dla każdego, kto zagubił się w wirtualnym wszechświecie.

Jedynym minusem produkcji jest odczucie osamotnienia, jakie nam towarzyszy w rozgrywce. Wszechświat w Space Engine jest całkowicie pusty, możemy lądować na różnych ciałach niebieskich, lecz nie doświadczymy obecności żadnego innego organizmu. Mimo to eksploracja kosmosu w tym symulatorze jest ciekawa i potrafi wciągnąć na całe godziny.

Jeśli masz duszę odkrywcy i uważasz, że urodziłeś się zbyt późno, by odkrywać Ziemię, i zbyt wcześnie, by odkrywać kosmos, to Space Engine jest właśnie dla Ciebie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy