South Park: The Stick of Truth ocenzurowane w Australii

Choć wprowadzone w Australii nowe prawo wprowadzające kategorię wiekową 18+ miało zakończyć problemy z cenzurą gier dla dorosłych, okazuje się, że nie do końca się udało.

Choć South Park: The Stick of Truth otrzymało najwyższą możliwą klasyfikację, nie obyło się bez zmian. Australijscy gracze zamiast zobaczyć rzekomo kontrowersyjne sceny... poczytają sobie o nich.

Przedstawiciele Ubisoftu poinformowali, że South Park: The Stick of Truth zostanie w Australii ocenzurowane. Firma dwukrotnie modyfikowała grę po tym, jak tamtejszej organizacji zajmującej się klasyfikacją wiekową gier nie spodobały się sceny, w których postać gracza wraz z innymi bohaterami badana jest przez kosmitów poprzez wkładaną w odbyt sondę.

Nie pomogło nawet ich znaczące złagodzenie. Tak więc po kolejnej negatywnej opinii Australian Classification Board Ubisoft zdecydował się zastąpić te fragmenty planszą z płaczącym misiem koala i tekstem opisującym wspomniane wydarzenia. Na szczęście uznano ją za element humorystyczny.

Ale i tak współczujemy naszym australijskim kolegom.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy