Reklama

Soulcalibur VI oficjalnie zapowiedziany!

​Na tegorocznej gali The Game Awards zapowiedziana została szósta odsłona serii Soulcalibur. Tym razem szykuje się przełom związany z wprowadzeniem produkcji na nową platformę.

Kultowa gra produkcji Bandai Namco cieszyła do tej pory wyłącznie graczy konsolowych. Tym razem jednak, poza Xboxem One i Playstation 4, tytuł ten zadebiutuje również na komputerach osobistych.

Twórcy nie zdradzili wiele. Zapowiedzieli, że Tekken 7 dał im potrzebną lekcję i nabyta przy jego produkcji wiedza przyda im się przy nowym projekcie. Premiera gry została zapowiedziana na przyszły rok. Na dalsze szczegóły przyjdzie nam jednak poczekać.

Soulcalibur to kultowa już bijatyka, której korzenie sięgają do końca ubiegłego wieku. Jej początkiem była bowiem gra Soul Edge, która ukazała się na automaty w 1995, a rok później otrzymała swój port na Playstation, gdzie została jednak przemianowana na Soul Blade. Jej sequel, Soulcalibur ukazał się w połowie 1998 roku.

Reklama

Najnowszą częścią cyklu do tej pory był Soulcalibur V, ale ukazał on się już na początku 2012 roku. Gracze mogli wcielić się w 26 wojowników, wśród których pojawiła się również, zgodnie z tradycją, postać niezwiązana z uniwersum - tym razem był to Ezio Auditore, znany z Assassin’s Creed.

Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje od producentów, a póki co przedstawiamy zaprezentowany przez nich zwiastun.

JFK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama