Reklama

Sony zaprezentowało nietypową nasadkę z przyciskami i panelem OLED do kontrolera DualShock 4

​Jak podaje producent, jest to akcesorium dla użytkowników na wszystkich poziomach umiejętności, którzy lubią grę wyczynową. Nasadka zwiększać ma uniwersalność pada oraz poprawiać naszą skuteczność, a jednocześnie podobno nie wpływa negatywnie na komfort korzystania z bezprzewodowego kontrolera, doskonali technikę gry, zwiększając uniwersalność pada i skuteczność gracza.

Akcesorium charakteryzuje się eleganckim designem z dwoma programowanymi przyciskami, które wedle zapewnień Sony doskonale reagują na dotyk, umożliwiając nam wykorzystanie dłoni w większym zakresie.

Przekładać ma się to na skrócenie czasu reakcji i zwiększenie funkcjonalności kontrolera w grach. Do dwóch przycisków tylnych można przypisać nawet 16 różnych funkcji, na przykład przyciski trójkąta, kółka, R1 lub R2. Nasadka ma też wbudowany wyświetlacz OLED, który prezentuje w czasie rzeczywistym informacje o przypisaniu przycisków.

Reklama

Co więcej, dzięki specjalnemu przyciskowi możemy mapować funkcję tylnych przycisków w locie, szybko zmieniając ustawienia pod dany tytuł. Nasadka pozwala nawet zapisywać i wybierać trzy profile do użytku w różnych grach, a gniazdo minijack umożliwia podłączenie do kontrolera dowolnego przewodowego zestawu słuchawkowego z wtykiem 3,5 mm.

Sony chwali się, że akcesorium opracowane przez twórców PlayStation zostało przetestowane i dopuszczone do użytku ze wszystkimi grami na PlayStation 4 i PlayStation VR oraz stworzone z myślą o ergonomii kontrolera DS4.

Nasadka z przyciskami tylnymi będzie dostępna w Polsce od 14 lutego. Jej cena na rynku europejskim wynosi 30 EUR. Niewątpliwie jest to ciekawy dodatek, który może zmienić naszego zwykłego DualShocka 4 w bardziej profesjonalny kontroler, aczkolwiek zastanawia nas, czemu Sony do dziś nie zdecydowało się na bezpośrednią odpowiedź na pady Xbox Elite od Microsoftu. Tutaj bowiem otrzymujemy jedynie pewną namiastkę tego typu konstrukcji.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy