Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony zapewnia, że koronawirus nie zmienił planów na PS5

​Pandemia koronawirusa zweryfikowała mnóstwo planów na całym świecie, także w sferze gier. Microsoft przyznał niedawno, że bardziej obawia się opóźnień związanych z grami niż z samym Xbox Series X, podczas gdy Sony po raz kolejny zapewniło, że plany firmy na PS5 nie uległy zmianie.

Japońska korporacja opublikowała wczoraj finansowe podsumowanie swojego czwartego kwartału fiskalnego, a więc pierwszego kwartału kalendarzowego tego roku. Wyniki były bardziej niż zachęcające, a jednym z głównych motorów napędowych firmy jest ponownie dział PlayStation.

Reklama

Dlatego też nie powinno dziwić, że Sony zrobi zapewne wszystko, co w mocy korporacji, by wydać PlayStation 5 na rynek. Pewne drobne problemy miały za to linie produkcyjne PlayStation 4, w związku z przerwanymi łańcuchami dostaw części. Rośnie za to sprzedaż gier w wersjach cyfrowych.

"Jeśli mowa o premierze PlayStation 5, choć czynniki, takie jak zdalna praca z domu czy obostrzenia dotyczące podróżowania stanowią pewne wyzwania w sferze testowania i budowania linii produkcyjnych, to prace postępują zgodnie z planem na debiut w okresie świątecznym" - napisano.

"Jak na razie nie pojawiły się żadne znaczące problemy w sferze produkcji gier w wewnętrznych oddziałach Sony, a także u zewnętrznych partnerów" - dodaje Sony. To komunikat podobny w tonie do tego wystosowane pod koniec marca, w którym informowano o otwarciu fabryk.

Japońska korporacja ogłaszała wtedy, że w Chinach ponownie otwarte są fabryki potrzebne do produkcji PlayStation 5. Trzy inne lokalizacje - dwie w Malezji oraz jedna w Wielkiej Brytanii - pozostawały zamknięte co najmniej do 14 kwietnia, lecz także zdążyły już wrócić do funkcjonowania.

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje