Sony wypłaci w Japonii rekordowe premie

​Sony - przynajmniej w Japonii - podzieli się z pracownikami owocami sukcesu, jaki korporacja odniosła w ubiegłym roku. Korporacja ma wypracować najwyższe w historii przychody, co przełoży się rzekomo także na rekordowe premie, stanowiące podobno równowartość 7-miesięcznych pensji.

Jak wynika z informacji dziennika HNK, związki zawodowe domagały się 6,9-miesięcznych premii. Jak widać, włodarze firmy poczuli się na tyle hojnie, że dorzucili do tego kolejne 0,1-miesiąca. To podobno pierwszy raz od dwóch dekad, kiedy to firma wyprzedza rekomendacje związków Sony.

Sezonowe premie są w Japonii wypłacane zazwyczaj dwa razy w roku, a ich wysokość zależy od wyników danej firmy. Całość jest jednak na tyle standardową praktyką, że dodatkowe pieniądze uznawane są za część standardowego wynagrodzenia. Niech żyją związki zawodowe?

Reklama

Sony zakończy w marcu rok fiskalny, który ma zostać podsumowany rekordowymi zyskami, opiewającymi rzekomo na 10 miliardów dolarów. To głównie zasługa działu PlayStation, który drukował pieniądze podczas gdy ludzie zostali w domach z powodu globalnej pandemii koronawirusa.

Gdyby tylko w sklepach dostępne było więcej PlayStation 5, wyniki byłyby zapewne jeszcze lepsze. Z ostatnich wiadomości - z lutego - wynika, że na cały świat wysłano 4,5 miliona urządzeń. Mowa o okresie od premiery w listopadzie do końca grudnia, więc teraz wynik jest z pewnością dużo wyższy.

Sam dział gier i usług sieciowych (a więc PlayStation) ma wypracować 3,2 miliarda dolarów w roku fiskalnym. Dobrymi wynikami pochwalić się może także dział muzyczny korporacji, obejmujący nie tylko wytwórnię, ale także produkcje anime. Tutaj także pomogła globalna pandemia koronawirusa.

Sony szacowało poprzednio, że sprzedaż PlayStation 5 w całym roku fiskalnym - od premiery w listopadzie do końca marca - wyniesie 7,6 miliona egzemplarzy PlayStation 5, ale korporacja przyznaje równocześnie, że popyt jest dużo większy i firma po prostu nie nadąża z produkcją.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy