Sony wynajmuje samoloty, by wyrobić się na czas z premierą PlayStation 5

​Sony zdecydowało się na najdroższy i najszybszy transport konsol PlayStation 5 do sklepów, aby tylko wyrobić się z nadchodzącą premierą. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami producent zwiększył też produkcję najnowszego urządzenia.

Ogłoszenie cen i daty premiery PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami i może nastąpić na specjalnym wydarzeniu poświęconym PS5 w dniu 16 września. Sony niewątpliwe przygotowuje się na nadejście urządzenia i jeśli wierzyć doniesieniom znanego w branży Daniela Ahmada, wynajęto samoloty, które będą dostarczać egzemplarze PlayStation 5 do sklepów zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych.

Japoński gigant zarezerwował 60 lotów transportowych do USA, które rozpoczną się w październiku, co niejako sugeruje, kiedy konsola powinna trafić do dystrybucji, a więc najpóźniej w listopadzie. Sony zdecydowało się na znacznie szybszą metodę dostawy, ale jednocześnie dość drogą w porównaniu do transportu lądowego.

Reklama

Według chińskiej grupy medialnej Caixin (zauważonej przez analityka Daniela Ahmada), dostawy PS5 do Stanów Zjednoczonych rozpoczną się z wykorzystaniem floty Delta Air Cargo. Raporty podają również, że Sony przygotowuje się do wyprodukowania nawet 10 milionów konsol PlayStation 5 w roku finansowym 2020, który kończy się 31 marca 2021 roku. Sony twierdzi, że produkcja PS5 przebiega sprawnie i nie ma problemu z dostawami układów od AMD.

Czy PS5 jest skazane na sukces? Cóż firma analityczna Ampere Analysis spodziewa się, że sprzedaż PlayStation 5 przekroczy 5 milionów sztuk w 2020 roku. Także Sony oczekuje sporego zainteresowania swoim najnowszym sprzętem, który ma zwiększyć przychody z segmentu PlayStation do 23 miliardów dolarów w okresie od III do IV kwartału.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy