Reklama

Sony ujawniło liczbę graczy dla poszczególnych tytułów?

​Sony w ramach świątecznych atrakcji i pięciolecia premiery PlayStation 4 rozpoczęło niedawno akcję "Moje życie z PS4", pozwalającą podejrzeć przeróżne statystyki z naszej "kariery" na tej konsoli. Przedsiębiorczy gracze zauważyli jednak, że w ten sposób można poznać także globalne dane.

"My PS4 Life" generuje specjalny, krótki materiał wideo z naszymi dokonaniami, pozwalając podzielić się nim w serwisach społecznościowych. Dowiadujemy się na przykład, jakie jest najrzadsze zdobyte przez nas Trofeum - razem z tym, jaki procent graczy osiągnął to samo osiągnięcie w danej grze.

Na podstawie takich informacji można już w dość prosty sposób obliczyć, ile osób łącznie posiada - lub włączyło - dany tytuł. Nie jest bowiem jasne, czy otrzymujemy liczbę posiadaczy tytułu, czy też sumę osób, które kiedykolwiek produkcję włączyły. Można bowiem grę kupić, ale nigdy nie zagrać.

Reklama

Użytkownik "gamstat" z serwisu Reddit oferuje przykład. "My PS4 Life" ujawnia, że 33764 osoby odblokowały Trofeum "Photo Bomber" w Fallout 76. Na playstation.com można dowiedzieć się za to, że 8,3 procent posiadaczy gry posiada to Trofeum. Połączenie tych dwóch informacji pozwala więc obliczyć, że w Fallout 76 na PS4 zagrały niemal 407 tys. graczy. Nieźle, jak na tak spektakularną porażkę jakościową.

To jednak wydaje się być dość rzadkie, więc wszystko wskazuje na to, że otrzymujemy całkiem interesujące spojrzenie na zainteresowania posiadaczy konsol PlayStation 4. Rozpoczęło się więc zbieranie zrzutów z ekranu prezentujących liczby z filmów "My PS4 Life" .

Gracze sprawnie ruszyli do weryfikowania oraz obliczania i w ten sposób powstała ogromna lista najpopularniejszych produkcji na PS4. Sony zapewne zachodzi teraz w głowę, w jaki sposób mogło doprowadzić do ujawnienia tak skrzętnie ukrywanych zazwyczaj informacji.

Dane nie są chyba szczególnie zaskakując. Na pierwszym miejscu jest - jakże by inaczej - Grand Theft Auto 5 z 51,7 milionami graczy, zaraz przed odsłonami serii FIFA: FIFA 18 (32,5 mln), FIFA 17 (30 mln) oraz FIFA 16 (28,3 mln). Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, do czego służy PS4 - do grania w Fifę!

Na piątym miejscu Minecraft z 25,6 mln graczy, zaraz przed Call of Duty: WWII z 24,6 mln oraz Rocket League z 22,6 mln. Na ósmym FIFA 15 z 19,2 mln. Na dziewiątym pierwsza większa niespodzianka, a więc Mortal Kombat X z 16,8 mln użytkowników, przed Fortnite z 16,2 mln, ale bez danych z USA.

Wiedźmin 3 jest dopiero na 60 pozycji, ale należy pamiętać, że osobno należy policzyć wersję podstawową oraz GOTY, więc w tym przypadku obraz jest nieco zaciemniony. Niektóre produkcje - jak Fortnite - mają inne Trofea w Europie i w USA, więc także trzeba je traktować inaczej.

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje